Epic Games’in Vereceği Yeni Ücretsiz Oyun Belli Oldu

Epic Games’in Vereceği Yeni Ücretsiz Oyun Belli Oldu

En son bir uzay filosu komutanının gizemli bir şekilde çöken imparatorluğu araştırdığı, hikâye bakımından zengin olan Crying Suns isimli oyunu ücretsiz olarak veren ve her hafta ücretsiz oyun mottosunu sürdüren Epic Games’in, haftaya kullanıcılarına vereceği ücretsiz oyunun STAR WARS™ Battlefront™ II: Celebration Edition olacağı kesinleşti.

Epic Games’in son haftada uzay teması üzerine olan oyunları, kullanıcıları karşısına ücretsiz olarak sunduğu âşikar. Electronic Arts tarafından yayınlanan ve DICE tarafından geliştirilen; AksyionMacera ve Nişancı kategorisinde olan bu oyunun 280₺ değeri bulunmakta.

Star Wars evrenine ilgiliyseniz, bu oyundan da çok fazla uzak kalmamanız gerektiğini belirtelim. Ayrıca co-op seçeneği ve görevleriyle, arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirisiniz. Star Wars evreninin ikonik gezegenlerinde, Üç Yıldız Savaşları döneminde yer alan karakterlerle savaşırken, aynı zamanda egzotik savaş sistemiyle de ışın kılıcı gibi harika silahları kullanabilirsiniz.

Hikâye kısmı iseStar Wars Episode VI: Return of the Jedi ile Star Wars Episode VII: The Force Awakens arasında geçmekte. Iden Versio’nun baş rol olduğu hikâyede, Luke Skywalker, Darth Vader, Yoda, Han Solo, LandoKylo Ren, Emperor Palpatine, Bossk, Boba Fett ve Darth Maul gibi Star Wars evreninde önemli yer edinmiş birçok karakter de bizlere eşlik etmekte.

Oyunun aslında online olarak birçok haritayakaraktere ve genel olarak kapasiteye sahip olduğunu belirtelim. 24 oyuncunun birbiriyle çatıştığı Starfigther Assault modu işin tuzu biberi oluyor diyebiliriz. Galactic Assault ve Strike modlarının dışında Arcade Mod ile birlikte, NPC düşmanlara karşı yarışarak ödül kazanabiliyorsunuz. Son olarak da Blast oyun modunda 100 kill'e ulaşması gereken 2 takım oluyor ve sıfıra düşen ilk takım kaybediyor. Ayrıca bir Electronic Arts klasiği olarak, oyunda oyun içi ödemeler de maalesef ki yer edinmekte.

Oyun, Türkiye saati ve tarihi ile 14 Ocak 2021 saat 19.00’dan itibaren bedava olarak ulaşılabilir olacak. Buraya tıklayarak, Epic Games üzerinde yer alan bedava oyunlar sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunun sistem gereksinimlerinin de yer aldığı mağaza sayfasına da, bu linke tıklayarak gidebilirsiniz.