Euro Truck Simulator 2 için 1.50 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 için 1.50 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 için 1.50 güncellemesi resmi olarak Steam’de yayınlandı ve indirmeye hazır. Bu güncelleme, hataları düzeltme, değişiklikler ve yeni içeriklerle dolu olarak tüm oyuncular için geliştirilmiş bir deneyim vadeder.

Rendere İlişkin Değişiklikler – (şu anda hala DirectX 11 API’sine dayanıyor)

 • Yeni bir özellik eklendi – TAA veya Geçici Anti-Aliasing, diğer kenar yumuşatma yöntemlerinden farklı olarak, görüntülerin düzensiz kenarlarını veya titremeyi azaltmak için daha yüksek çözünürlüklü bir işlem yaparak görüntüleri yumuşatmaya odaklanır. Bunun yerine TAA, özellikle önceki karelerini içeren bir geçiş ölçeği kullanarak renk değerlerini hesaplar, sanki daha yüksek çözünürlükteymiş gibi, daha düzgün bir sonuç sağlar.
 • Kademeli gölgelerin değişiklikleri: kademeler arasındaki geçiş yumuşak, gölgelerin kenarları daha yumuşak ve daha iyi sabitlenmiş.
 • Yumuşak parçacıklar: parçacıklar ve ışık yansımaları geometriye yaklaştıkça yumuşak bir şekilde yok olur, keskin kesişmeleri ortadan kaldırarak daha net bir görsel algı sağlar.
 • Aydınlık / gölgeli duman: gelişmiş hacim algısı ve güneş ışığının gölgesiyle duman parçacıkları daha gerçekçi ve etkileyici bir atmosfer yaratır.
 • Uzak gölgeler: fabrikalar, gökdelenler ve yol viyadükleri gibi uzaktaki büyük nesnelerin sürekli gölgeleri, ayarlama menüsünden devre dışı bırakılabilen bir özellikle.
 • Aydınlatmanın optimize edilmesi: Dinamik ışık bir geçişte değerlendirilir, küme aydınlatma olarak bilinir, bu da gece sahnelerinde performansı artırır.

Kullanıcı Arayüzü Düzenlemeleri

Güncellenmiş tasarımda daha düz, minimalist bir tasarım kullanılarak, daha kolay erişim sağlayan pop-up ipuçları ve çok katmanlı gezinme ile yeni bir görünüm sunar. Kullanıcı arayüzü ekranlarının çoğu için görsel değişiklikler sadece önceki dış görünümün geliştirilmesi olarak görünse de, işlevsel olarak daha rahat çalışmalarını sağlamak için klavyeye erişim için daha az zaman harcamaları gereken çok çalışma yapıldı.

En büyük değişiklik, ana ekranda yeniden tasarım, bir dizi durum çubuğu, hızlı menü simgeleri, yeni yazı tipleri, simgeler ve daha fazlasını içerir. Sonuç olarak, 2K ve 4K çözünürlüklerinde daha net bir temsil beklenir ve tüm değişiklikler daha optimize edilmiş bir oyun deneyimine katkıda bulunacaktır.

İsviçre Yeniden Tasarımı

Uzun zamandır beklenen İsviçre Rework projesi, Euro Truck Simulator 2 sürüm 1.50’de tanıtıldı. Cenevre, Bern ve Zürih gibi büyük şehirlerini içeren İsviçre’nin tamamen yeniden tasarlanmış haliyle karşılaşacaksınız. Bu güncellemelerin yanı sıra, ekonomi gerçeği yansıtmak için ince ayarlandı, çikolata fabrikası gibi eklemeler de dahil.

Ancak bu kadar değil: Yol ağı da önemli ölçüde modernize ediliyor. Köln’den Frankfurt’a uzanan A9 otoyolundaki yeni bölümlere ve karmaşık N19 yoluna hazırlanın. Ayrıca birçok uzun mesafe sürücüsünün uzun vadeli bir arzusuyla, Cenevre’den Aosta’ya (İtalya) giden A40/E25 rotası muazzam Mont Blanc’ın altında heyecan verici bir yolculuk vaat ediyor.

Almanya Yeniden Tasarımı – Ren

1.50 sürümünde, Almanya Rework projesi kapsamında Ren bölgesi yeniden tasarlandı. Dortmund, Köln, Düsseldorf ve Duisburg olmak üzere toplamda dört şehir tamamen yeniden inşa edildi. Sadece şehirler değil, çevreleri de güncellendi, böylece bölge tamamen sıfırdan yeniden düşünüldü. Ayrıca Köln’den Frankfurt’a giden 3 numaralı otoyolun bir kısmı da eklendi.

Scania Deneme Merkezi

Scania Deneme Merkezi, İsveç’teki Södertalje’de, Scania ile işbirliği içinde geliştirilen ve 1.50 sürümünde tanıtılan bir tesisdir. Bu tesis 1995 yılında kurulmuş olup gerçek hayatta çeşitli amaçlar için hizmet vermektedir. Scania genellikle kamyon ve otobüslerini sergilemek için kullanır. Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar, üniversitelerden mühendislere ve B kategorisi ehliyete sahip sürücülere Scania araçlarını denemelerine olanak tanır.

Oyuncular, oyun içinde titizlikle oluşturulan test yolunda gezinme imkanına sahip olacaklar. Bu yol çeşitli arazi zorlukları sunan asfalt, orman ve çakıl yollarıyla 1:1 ölçekte gerçek dünyayı yansıtıyor. Scania Deneme Merkezi’ni ziyaret etmek için “Scandinavia” eklentisine sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Wielton Trailer Pack DLC için Güncelleme

Wielton Trailers ile işbirliği içinde geliştirilen Wielton Trailer Pack eklentisinde Container Master serisi yeni römorklar tanıtılıyor. Bu güncelleme, süper hafif ve dayanıklı şasi ile donatılmış ve ek esneklik için iki farklı uzunluğa sahip.

Bunlardan ilki 8305 mm (27 fit) uzunluğundaki Wielton Container Master NS3 P20 SL, özellikle kimyasal tanker konteynerlerin güvenli taşınması için tasarlanmıştır (ADR). İkincisi, 40 fitlik bir konteynerin veya 2 adet 20 fitlik konteynerin taşınması için tasarlanmış Wielton Container Master NS3 P40 SL’dir. Bu iki römork da çeşitli seçeneklere sahip olacaklar.

Seçenekler Hakkında İpuçları

Ayar seçeneklerinin üzerine gelerek, bu ayarların ne yaptığını açıklayan faydalı bilgileri görebilirsiniz. Artık her özelleştirilebilir ayarın amacını anlamak zor olmayacak.

Şerit Takip Yardım Sistemi

Çeşitli sürücü yardım fonksiyonlarının uygulanmasının ardından şerit takip yardımı sistemi geliştirmek bir sonraki adım oldu. Bu sistem, araç yönetimi için farklı yöntemlerle iyi çalışmalıdır ve bu da görevi karmaşık hale getirir. Özellikle, geri bildirime dayalı direksiyon tekerlekleri ile iyi çalışmasını sağlamak önemliydi, ancak geri bildirimin halka olması ve diğer detaylar gibi olası sorunlar nedeniyle zor olabilirdi.

Ayrıca, şerit takip yardım sistemi farklı modlara sahiptir, her biri farklı amaçlar için hizmet eder, bu da görevi daha zorlaştırır. Artık kamyon sürücüleri, adaptif hız sabitleme ile birlikte kullanarak aracın daha fazla hareketi kontrol etmesine izin veren şerit takip yardımı sistemi kolayca etkinleştirebilir.

Değişiklik Günlüğü:

Harita

 • İsviçre Yeniden Tasarım
 • Almanya Yeniden Tasarım – Ren Bölgesi
 • Scania Deneme Merkezi

Araçlar:

 • MAN TGX Yenilemesi
 • Şerit Takip Asistanı eklendi
 • Wielton Trailer Pack DLC Güncellemesi

Kullanıcı Arayüzü:

 • Kullanıcı arayüzü tasarımında önemli güncelleme (ana ekran yeniden tasarımı, sabit durum çubuğu, hızlı menü, yeni yazı tipleri, simgeler ve daha fazlası)
 • Ayarlar seçenekleri, bu seçeneklerin ne yaptığını gösteren bilgiler içerir

Görsel Değişiklikler:

 • Rendere iyileştirmeler
 • Geçici Anti-Aliasing özelliği eklendi
 • Kademeli gölgeler güncellendi
 • Yumuşak parçacıklar
 • Aydınlık / gölgeli duman
 • Uzak gölgeler
 • Aydınlatmanın optimize edilmesi
 • Kare hız sınırlayıcı eklendi

Ses:

 • Fren sesleri eklendi