Futbol sezon ligleri başlangıçları yaklaşıyor ve tabii futbol oyunlarının çıkış tarihleri de öyle. FIFA 19'un çıkışına az bir zaman kala oyunun Türkiye'de satılacağı fiyat belli oldu. PS4, Xbox One ve PC için belirlenen fiyatlar oldukça yüksek.

FIFA 19 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

FIFA 19 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

FIFA 19 uzun zamandır Spor Toto Süper Ligi ve diğer bir çok ligi lisanslı olarak bünyesinde barındırmasıyla her zaman çekici olmuştur. Bu yıl rakibi PES'ten kaptığı UEFA ve Şampiyonlar Ligi lisanslarıyla bunu daha da artırmıştır. Haliyle oyun bu yıl bomba gibi geliyor diyebiliriz. Ama fiyatı da bomba gibi.

FIFA 19 PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için 28 Eylül'de piyasaya çıkacak ve şimdi tüm platformlar için ön sipariş fiyatı belli oldu. Bu yıl ki fiyatlara bakınca; tahminimiz doların yükselmesi ve vergilerin de etkisiyle oldukça yüksek değerlerde diyebiliriz.

FIFA 19 Fiyatları

FIFA 19 Ön Sipariş Fiyatları (Standart Sürüm)
 - PC: 345 TL
 - PS4: 359 TL
 - Xbox One: 358 TL

FIFA 19 Ön Sipariş Fiyatları (Şampiyon Sürümü)
 - PC: 460 TL
 - PS4: 450 TL
 - Xbox One: 458 TL

FIFA 19 Ön Sipariş Fiyatları (Ultimate Sürüm)
 - PC: 518 TL
 - PS4:  500 TL
 - Xbox One: 498 TL

İyice çıldırmış durumda olan bu fiyatları sizin yorumunuza bırakıyoruz. PES 2019'un fiyatı ise Steam'de 220 TL şeklinde fiyatlandırılmıştı ve bu fiyat bile bazı tepkilere yol açmıştı. Ama şimdi FIFA 19'un fiyatları ile karşılaştırılınca PES 2019'un fiyatı ucuz bile denebilir. PES, UEFA ve Şampiyonlar Ligi lisanslarını FIFA'ya kaptırmış olabilir. Ama bildiğiniz üzere oyun bu yıl Türkiye Ligi ile geliyor ve bu fiyatlara bakınca PES 2019 ülkemizde tekrardan tercih edilmeye başlanıp popüler hale gelebilir.

Facebook Yorumları