Final Fantasy VII Rebirth inceleme yasağı, yayınlanmasından bir hafta önce kalkacak

Final Fantasy VII Rebirth inceleme yasağı, yayınlanmasından bir hafta önce kalkacak

Gelecek Square Enix’in Final Fantasy VII Rebirth adlı rol yapma oyununun incelemelerine yönelik yasağın ayrıntıları ortaya çıktı.

Final Fantasy VII Rebirth incelemeleri yasağının 29 Şubat’taki piyasaya sürülmeden bir hafta önce, 22 Şubat 2024 Perşembe günü saat 17.00’de MSK’de kaldırılması bekleniyor. Bu, Final Fantasy VII Remake’in ikinci bölümü hakkında eleştirmenlerin ne söyleyeceğini heyecanla bekleyebilecekleri anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Final Fantasy VII Rebirth’in önceden yükleme işleminin oyun başlamadan 2 gün önce, 27 Şubat 2024 tarihinde mümkün olması bekleniyor. Bu, oyuna dijital kopya ön sipariş verenler için en son güncellemenin önceden yüklenmiş olacağı anlamına geliyor, ancak ilk gün güncellemesi başlatılmadan önce yüklenmeyebilir.

Final Fantasy VII Rebirth’in indirilebilir dosya boyutu 145,250 GB’dir. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Final Fantasy VII Remake PS4’te 79,93 GB, Final Fantasy VII Remake Intergrade ise 75,75 GB yer kaplıyordu. Temelde, bu devam oyununun neredeyse orijinalinin iki katı olduğu anlamına geliyor. Bu, en azından PS5’te dosya boyutu bakımından en büyük oyunlardan biri olma özelliğini taşıyor.