Fortnite, 2018'de Yalnızca iOS'da 450 Milyon Dolardan Fazla Kazandı

Yorum · 0 Görüntüleme

Fortnite ücretsiz olabilir, ancak mikro ödemelerden çok para kazanıyor. Fortnite şu anda gezegenimizdeki en popüler oyunlardan biridir ve şimdi yeni bir rapor 2018'de oyunun ne kadar para kazandığına dair yeni bilgiler sunmaktadır.


Fortnite iOS Satış Rakamları

Fortnite iOS Satış Rakamları

Fortnite şu anda gezegenimizdeki en popüler oyunlardan biridir ve şimdi yeni bir rapor 2018'de oyunun ne kadar para kazandığına dair yeni bilgiler sunmaktadır.

Sensor Tower'a göre, ücretsiz oynanabilir oyun, geçen yıl Mart ayındaki iOS lansmanının ardından 2018'de 455 milyon dolar gelir elde etti. Toplam rakam kesinlikle oyunun Android'deki verileriyle daha yüksektir. Bildiğiniz gibi Android sürümü Google Play Store'da yayınlanmayıp sadece Epic aracılığıyla edinilebilir olduğundan gelir rakamları bilinmemektedir.

Fortnite, Sensor Tower'a göre sadece Aralık ayında iOS'ta 69 milyon dolar kazandı ve bu, oyunun gelir için en büyük ayı oldu. Ortalama 2018'de iOS'taki Fortnite her gün 1,6 milyon dolar getirdi.

Sensor Tower raporu ayrıca Fortnite’in Aralık ayında iOS’e 5,2 milyon kez indirildiğini ve kasım ayına göre yüzde 59’u artırdığını iddia ediyor. Sonuç olarak Fortnite yalnızca iOS'ta tahmini olarak 82.6 milyon kez indirildi.

Fortnite, çeşitli mikro ödemelerle desteklenen ücretsiz bir oyundur. Oyun aynı zamanda PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC'de de mevcut, bu yüzden oyunun toplam gelir rakamı kesinlikle çok daha yüksek.

Buna karşılık Sensor Tower, Fortnite’in ana rakibi PUBG Mobile’ın 2018’de iOS’a dünya çapında 100 milyon dolar gelir elde ettiğini bildirdi.

2018'de Fortnite için iOS'taki 455 milyon dolar büyük bir rakam, ancak Pokemon Go'nun geçen yıl getirdiği yaklaşık 800 milyon dolarlık rapordan daha az. Tabii, özellikle bu rakam iOS ve Android'i de kapsıyor ve Pokemon Go 2016'da çıktı. Fortnite Mart 2018'de iOS için yayınlandı.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!