Fortnite Sezon 10 – Yayın Tarihi ve Bilmeniz Gerekenler

Fortnite Sezon 10 – Yayın Tarihi ve Bilmeniz Gerekenler

Fortnite Sezon 10

Fortnite Sezon 10

Fortnite Battle Royale, Sezon 10‘u başlatmaya hazırlanıyor ve değişikliklerin gerçekleşmesi için gerekli ortamı oluşturuyor. Bu, yeni bir Battle Pass, haritadaki değişiklikler ve yeni oyun mekaniği anlamına gelir. Şu ana kadar bilinen her şeyi derledik.

Fortnite Sezon 10 Ne Zaman Başlayacak?

Tipik olarak bir Fortnite sezonu 10 hafta sürer. Bu, 15 Temmuz haftasını Sezon 10 için başlangıç tarihini olarak belirler. Ama bu sefer Fortnite Dünya Kupası‘nın zamanlaması nedeniyle bu sürecin 1 Ağustos’a kadar sürmesi planlanıyor. Epic, yarışma bitene kadar büyük harita değişikliklerini rezerve etmek istiyor.

Bu aynı zamanda oyunun 10. sezonunu planlanan özel ödüller ve challenges sunan Doğum Günü Etkinliği sırasında veya hemen sonrasında başlatmasına izin verecektir. Doğumgünü pastaları ve hediyeleri gibi eşyalar da haritaya dağılmış olacak, sağlık/kalkan yenilemesi ve özel yağma dropları sunacak.

Fortnite Sezon 10 Battle Pass Fiyatı Ne Kadar?

Her zaman olduğu gibi, Sezon 10 Battle Pass büyük olasılıkla normal fiyatına 950 V-Bucks’a mal olacak. 10 $/8 £ karşılığında 1000 V-Bucks paketi satın alabilirsiniz. Battle Pass, size challenges ve bunlarla ilişkili kozmetik ödüller verir.

Fortnite Sezon 10 Battle Pass’da Neler Var?

Sezon 9 devam ediyor ve her zaman olduğu gibi büyük bir dünya olayı, geleceğin sahnesini oluşturmaya başladı. Bu sefer, 20 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen devasa bir canavara karşı makineleşmiş bir ayı savaşı oldu. Robot görünüşe göre canavarı savuşturmak için yapılmış. Ortaya çıktığında makine otomatik olarak devreye girdi. Makine Loot Lake mahzenine girerek ve bir küre alarak güçlendi. Daha sonra canavarın cesedini ve kılıcı geride bıraktı.

Bununla birlikte, Sezon 10 için tüm bunların ne anlama geldiği hala gizemini koruyor. Sezonluk değişimler için temalar genellikle şaşırtıcıdır. Bu yüzden gelecek sezon makine, canavar veya dev kılıçlarla ilgili olabilir. Geçmişteki sezonluk olaylara dayanarak, bu aşama belirleme sürecinde büyük olasılıkla bir sonraki büyük harita değişikliğini etkileyebilecek beklenmeyen sonuçlar için koşullar oluşturuldu.