Forza Motorsport ve Forza Horizon Oyunlarında Irkçılığa Karşı Yeni Önlemler Alındı

0 Yorum · 131 Görüntüleme

Turn 10 Studios tarafından, oyunlardaki ırkçılığın önüne geçmek için yeni önlemler yayınlandı.


Microsoft'un sahip olduğun Turn 10 Studios, Forza Motorsport ve Forza Horizon oyunları için Konfederasyon Bayrağını ve "kötü şöhretli ikonografiyi" yasaklayan yeni uygulama yönergeleri yayınladı.

Bazı Forza oyuncuları, televizyon dizisi The Dukes of Hazzard'ın 1969 Dodge Charger'ı General Lee'ye benzetmek için araçlarını Konfederasyon bayrağı ile özelleştiriyor. Ancak, Turn 10 studios tarafından yayınlanan yeni kurallarla, Forza oyunlarındaki arabanın günleri bitti gibi görünüyor.

 

Ayrıca George Floyd'un geçtiğimiz haftalarda ırkçı bir saldırı sonrası öldürülmesinin ardından birçok video oyun gibi Forza'Dda bir açıklama yaptı ve ikonografiye karşı farkındalık yarattı. 

Turn 10 Studios'un yeni Forza uygulama kılavuzlarında, kötü şöhretli ikonografi olarak sınıflandırılan diğer semboller arasında gamalı haç, SS-runeleri, Wolfsangel, Kara Güneş, Ok Haçı, Demir Haç ve Yükselen Güneş bulunmaktadır.

Bu sembolleri kullanan oyuncular oyundan yasaklanacak, ancak bu yasaklamanın kalıcı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Serinin son oyunu, Xbox One ve PC için 2018'de piyasaya sürülen Forza Horizon 4'tür. Forza Motorsport 8'in ise Xbox Series X ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Electronic Arts kısa süre önce, özellikle ırkçılığın özelleştirilebilir takım isimleri ve oyuncu isimleri üzerinde yaygın olduğu için benzer önlemler aldı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!