FromSoftware, Oyunlarını Geniş Kitlelere Uygun Hale Getirmeyeceklerini Açıkladı

FromSoftware, Oyunlarını Geniş Kitlelere Uygun Hale Getirmeyeceklerini Açıkladı


Çok az stüdyo, kalite seviyesinde FromSoftware ile yarışabilir. Ekip bu kelimenin eşanlamlısı haline gelmiştir, ancak geliştirici aynı zamanda acımasız ve cezalandırıcı oyunlar yaratmasıyla da tanınır.

Elden Ring, bugüne kadarki en başarılı ve en büyük çaplı sürümü belki de. Ekip ayrıca Shadow of the Erdtree – tarihteki oyunlar için en iyi DLC unvanına aday olan ve en azından başarılı olan bir genişlemeyi de piyasaya sürdü.

Bu başarı ve geniş çekicilik teması üzerine konuşurken, FromSoftware karmaşık oynanışa bağlı kalacağını belirtti. Ekip, geniş bir izleyici kitlesine hitap etmek için zorluk seviyesini düşürmek istemiyor.

FromSoftware, cezalandırıcı doğasıyla ünlü Souls alt türünde öncü oldu. Oyuncuların hedeflerine ulaşmak için mücadele etmeleri ve zaferi hak etmek için düşmanın hamlelerini dikkatle analiz etmeleri gerekiyor.

Ancak bu, daha büyük erişilebilirlik talebini de artırdı. Bu oyunların güçlü yönleri herkes tarafından kabul ediliyor, ancak birçok kişiyi karşılaşılan zorluklar da caydırıyor.

The Guardian ile yapılan bir röportajda, yönetmen Hidetaka Miyazaki bu konu hakkında konuştu. O, Elden Ring gibi oyunların zorluğunun azaltılması gereksinimini kabul etti, ancak bunun gerçekleşmeyeceğini belirtti.

“Eğer gerçekten herkesin oyunu oynamasını isteseydik, sadece zorluğu giderek daha da azaltabilirdik.”

Onun açıklaması, FromSoftware’in hedefinin kitlesel popülerlik olmadığını doğruluyor. Üstelik, ekip daha önce Elden Ring’in başarısından şaşırdıklarını belirtmişti çünkü geliştirme yaklaşımlarını değiştirmemişlerdi.