Geçtiğimiz Black Friday'in Son Raporu

Yorum · 25 Görüntüleme

Black friday'in Sony ve Microsoft raporu.


Black  Friday raporuna göre Microsofun online kurallara bağlı olmasına binayen Sony piyasaya daha hakim ve dominant bir konumda yer alıyor.Amerikadan gelen Black friday raporuna göre kazanan ve kaybeden oyun konsolları belli oldu.

Mevcut konsollarını daha iyi hale getirmek için Microsoft ve Sony bir takım güncellemer sundu.Xbox, HDR oyun ve Ultra HD Blu-ray oynatıcılar için destek eklerken cihazın kendisini umursamadı ve yeni Xbox One S konsolunu tanıttı.PlayStation daha estetik bir tasarım izlemiş ve daha şık bir tasarıma sahip olan PlayStation 4 İnce ürününü sunmuştur. Sony ayrıca 4k TV eğilimini, 4k streaming için arttırılmış donanım performansı ve desteği sunan PlayStation 4 Pro'nun Kasım ayında piyasaya sürülmesi ile zenginleştirmeye çalıştı.

Sony PlayStation 4 Uncharted Paketi ($ 212) için öncelikle Hedefte yapılan bir indirimle yönlendirilen Sony, 2016 Black Friday Weekend için raflardaki savaşı kazandı.

Ancak online alışverişe geldiğimizde hikaye biraz daha farklı bir hal almakta.Xbox Battlefield bundle paketiyle 299$ iken Playstation 4 aynı paketle 399$ etiketine sahipti.

PlayStation4'ün satın alan kullanıcıları, Uncharted 4'le yalnızca PS4 olan birkaç konsol + oyun paketine sahipken, Xbox'un satın alma kararlarını konsolide etmek için önemli bir faktör olan daha geniş bir çeşitliliği (Battlefield, Gears of War, Minecraft) vardı.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!