GeForce Now Microsoft Edge’e Geldi

GeForce Now Microsoft Edge’e Geldi

Nvidia, bugün Microsoft Edge'deki GeForce Now akış hizmetine erişimin kilidini açarak Xbox sahiplerinin konsollarında Steam PC oyunları oynamasına izin veriyor. GeForce Now, 1.000'den fazla PC oyununa erişim içeriyor ve Nvidia, nihayet bugün GeForce Now'ın beta güncellemesinde Xbox'ta gelen Edge tarayıcısını desteklemeye başladı. 

Geçtiğimiz saatlerde GeForce Now platformuna güncelleme geldi. Bu güncelleme ile  Microsoft Edge'e artık GeForce Now desteği geldi. Kısaca bundan sonra oyun severler Xbox oyunlarını PC'de Edge üzerinden oynayabilecekler. NVIDIA‘nın Xbox Series X‘ten bile daha iyi performans göstereceğini vadettiği hizmet, oyuncuların PC kitaplıklarını düşük gecikmeyle yayınlamasına olanak tanıyacak. 

Microsoft'un Xbox başkanı Phil Spencer, yakın zamanda şirketin Xbox Cloud Gaming (xCloud) hizmeti aracılığıyla eksiksiz PC oyunlarını Xbox'a getirmeyi taahhüt  etti.  Bunların sonunda ne zaman geleceğini hala bilmiyoruz, ancak tarayıcıdaki GeForce Now, gelene kadar en iyi alternatifin Geforce Now teknolojisi olduğunu belirtti