Hayranların Talepleri ve Müzik Lisanslarının Sona Ermesi Lollipop Chainsaw RePOP’a Yol Açtı

Hayranların Talepleri ve Müzik Lisanslarının Sona Ermesi Lollipop Chainsaw RePOP’a Yol Açtı


Dragami Games, CEO’su Yoshimi Yasuda’nın liderliğinde, 2012 yılında çıkan aksiyon oyunu Lollipop Chainsaw’un yeni bir sürümünü yapacaklarını duyurdu. Bu sürüm, Lollipop Chainsaw RePOP olarak adlandırılacak. Hayranlar bunu uzun süredir istiyordu, ancak daha önce sahip oldukları müzik lisansları artık geçerli değil.

Oyunun ilk yayınlandığı 2012 yılından sonra, müzik hakları nedeniyle Lollipop Chainsaw’ın orijinal sürümünün daha fazla satışı durduruldu. Oyunun hayranları, oyunun geri dönüşünü gerçekten çok istedi ve bu, yurtdışındaki şirketlerden gelen yeni bir sürüm yapma teklifleriyle birlikte, Dragami Games’i oyunu kendi başlarına geri getirmeyi düşünmeye itti. Tüm bunlar Gematsu ile yapılan bir röportajda belirtildi.

RePOP, günümüz izleyicisine hitap edecek şekilde tasarlanırken, orijinal oyunun çekiciliğini koruyacak. Bunu başarmak için, oyunun çekirdek dinamiklerinde değişiklikler yapıldı. Oyuncular, kontrol ve kamera işlevselliğinin iyileştirildiğini fark edecek, bu da oyunun daha kullanıcı dostu hâle gelmesini sağlayacak. Ayrıca, oyunun zor bölümlerini daha adil hâle getirerek oyunun daha akıcı olmasını sağladılar.

Başka bir geri bildirime yanıt olarak, RePOP’ta oyuncuların baştan itibaren erişebileceği kombinasyon hareketleri olacak. Orijinal oyunda, oyuncular bu yeteneklere erişebilmek için oyunda ilerlemek zorundaydı. Geliştiriciler, bu değişikliğin oyunu daha da ilginç kılacağına inanıyor.

Lollipop Chainsaw’daki dövüşler, bir motorlu testere ve motorlu testere blaster’ının kullanımına odaklanıyor. RePOP, her ikisini de iyileştirecek. Geliştiriciler, motorlu testereyle yapılan saldırının her vuruşla daha hızlı hâle gelmesini sağlayan yeni bir “Zincirli Vuruş Avı” sistemi ekledi, böylece silahın kullanımını daha ilgi çekici kıldı. Başlangıçta ilk oyunda uzak mesafe saldırıları için kullanılan motorlu testere blaster, sürekli ateş ve otomatik kilitleme gibi özelliklerin eklenmesiyle daha kullanışlı hâle getirildi.

RePOP’ta, oyuncuların farklı özelliklere sahip çeşitli motorlu testereleri kullanabildiği yeni bir özellik var. Bu, oyunun eğlenceli dünyasına uygun özel yeteneklere sahip. İlk oyundan alınan müzikler yerine, RePOP kendi orijinal müziklerine sahip çünkü lisanslı müziklerin kullanımı pahalı. Yasuda, eski müziklerin iyi olduğunu kabul ederken, mevcut sanatçılar tarafından yapılan yeni müziklerin de oyunun atmosferine uygun olduğunu düşünüyor.

Hikaye aynı kalsa da, Yasuda, Lollipop Chainsaw serisinin daha fazlasını görebileceğini öne sürüyor. Lollipop Chainsaw serisinin geleceğinde neler olabileceği hakkında düşünmeye başladığını belirtiyor.