Hile kullanmak Gta San Andres oyununu bozuyor

Yorum · 2 Görüntüleme

Küçükken Gta Sanandres oyununu çok oynardım. Oyunda bazı görevler bana çok zor gelirdi. Bu görevleri geçebilmek için bazı hilelere başvururdum. Bazen ise eğlenmek için hileler kullanırdım.


Ancak ilerleyen zamanlarda ilginç bir durum fark ettim. Oyunda bazı görevlere başlamadan önce yazılan hilelerin kendimize zarar verdiğini gördüm.  Görevi basit bir şekilde geçebileceğiniz halde, yazdığınız silah hilesi bazı çeteleri üzerinize çekebilir. Buda oyundaki görevi zorlaştırmaktadır. 

Ayrıca görevde basit silahları bulunan düşmanların, silah hilesi yazdığımda daha profesyonel silahlar ile karşıma çıktığını fark ettim. Bunun bilinçli bir şekilde kodlandığını söyleyebilirim. Belki oyun yapımcısı görevleri hile ile geçmenizi istemiyordur. 

Mad Dogg görevinde her zaman başarısız olacağım. Her zaman çatıdan atlayacak ve görev başarısız olacak. Onu kurtarmak için ne kadar çaba göstersem de, yeteri kadar zamanım olmadı. Buda oldukça sinir bozucu bir durum. 

Aylar sonra bu görevin neden bu hale geldiğini öğrendim. Daha önce isyan kodu kullanmıştım. Eğer isyan kodunu kullanırsanız, oyun yapısı bozulur. Buda görevleri çok zorlaştırabilir veya imkânsız hale getirebilir. 

 Başlarda bunlar bana saçma geliyordu. Ancak Rockstar Games firmasının yaptığı açıklama beni düşündürdü. Oyunu atlamak için hile yapan oyuncularda, oyunda çıkabilecek diğer yan etkilerin açıklamalarını yaptı. 

Örneğin, herkesi çete üyesi olarak almak ve çete savaşı başlatmak için kullandığınız bir hile, görev esnasında sizi engelleyecek insanları karşınıza çıkartacaktır. Buda görevi yapmanızı zorlaştıracaktır. 

Just Business görevi sırasında, tam sağlık ve tam zırh hilesi girer iseniz; sürdüğünüz araç tank olsa dahi patlayacaktır. 

Jetpack kodu yazan kullanıcılarda ise, havada asılı kalma, yollarda araçların buga girmesi gibi hatalar ile karşılaşacaksınız.

Yabancı kaynaklarda Mad Dogg ve benzeri sorunları yazarsanız, bu sorunları yaşayan kullanıcıların hilelere başvurduğunu göreceksiniz. 

Bazı forum kullanıcıları, Rockstar Games firmasının, hileye karşıt olarak bu olayları oluşturduğu söylemektedir. 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!