Apple, yeni işletim sistemini ve WWDC 2018'deki temel özelliklerini gösterdiğinden beri birçok kişi iOS 12'yi bekliyordu. Şimdi artık resmi sürüm çıktı.

iOS 12 Nasıl Yüklenir?

iOS 12 Nasıl Yüklenir?

Apple, yeni işletim sistemini ve WWDC 2018'deki temel özelliklerini gösterdiğinden beri birçok kişi iOS 12'yi bekliyordu. Hatta iOS 11'in tüm sorunlarıyla birlikte, pek çok kişi daha da uzun süredir bunu bekliyordu. Yeni işletim sistemi, WWDC'den bu yana kamuya açık beta sürümde yayınlandı, şimdi artık resmi sürüm de çıktı.

Gruplandırılmış bildirimlerle, kullanımınızı telefonunuzla daha kolay izlemek ve daha iyi bir Siri deneyimi yaşamanız için, sisteminiz geliştirilmelidir. Sabırsızsanız artık hemen güncelleyebilirsiniz.

iOS 12 Güncellemesi Nasıl İndirilir?
Şu andan itibaren, desteklenen bir cihaz kullanıyorsanız, işletim sisteminizi iOS 12'ye güncelleme seçeneğiniz olacaktır. Apple hala çeşitli eski cihazları destekliyor ve iOS 11 çalıştıran herhangi bir iPhone veya iPad güncellenebilir.

iOS 12'yi indirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi'ne gitmek ve cihazınızdaki komutları takip etmektir. Devam etmeden önce iPhone veya iPad'inizi yedeklemenizi öneririz.

Apple Geliştirici Programı'na Nasıl Kayıt Olunur?
Bir geliştirici olarak yer almak istediğinize karar verdiniz veya yalnızca iOS'un gelecekteki sürümleri için erken verilere erişmek istiyorsunuz. Bunun için Apple Geliştirici Programı'na kayıt olabilirsiniz.

Birinci adım, Apple Geliştirici Programı kayıt web sayfasına gitmek ve ardından talimatları takip etmektir. Bir Apple ID'sine ihtiyacınız olacak ve temel kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. Kredi kartınızı elinizde bulundurun. Çünkü harcamalar 100 dolar civarında olabilir.

iOS 12 Geliştirici Önizlemesi

iOS 12 Geliştirici Önizlemesi

iOS 12 Geliştirici Önizlemesi Nasıl İndirilir?
Kayıt olduktan sonra iOS 12 Geliştirici Önizlemesini indirmenin zamanı geldi.

Apple Geliştirici Yükleme Merkezi web sitesine gidin ve yazılımı indirmek için ekranda ne olduğunu izleyin, daha sonra iPhone, iPad veya iPod'unuza bağlantı yapabilirsiniz.

Oldukça büyük bir indirme olabilir, bu yüzden telefonunuzda veya tabletinizde iyi bir alan olduğundan emin olun.

iOS 12 Geliştirici Önizlemesi tümüyle indirildikten sonra, Apple’ın şart ve koşullarını kabul etmenizi isteyen yeni bir pencere açılacaktır.

Buradan, yüklenecek yapılandırmayı göreceksiniz. Sağ üst köşedeki Yükle'yi tıklayın ve şifreniz istenecektir. Parolanızı girin ve yükleme komutlarını tıklamaya devam edin, ardından tamamlandığında cihazınızı yeniden başlatın.

İşlemi tamamladıktan sonra, Ayarlar'a gidin ve bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Doğru yerdeyseniz gitmeye hazır olun. Unutmayın bu, cihazınıza bazı hatalar verebilir, lütfen yedeklendiğinden emin olun.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları