İsveçli EB Studio, Archetype’a Bilim Kurgu Rol Yapma Oyunu Exodus’un Yaratılmasında Yardımcı Olacak

İsveçli EB Studio, Archetype’a Bilim Kurgu Rol Yapma Oyunu Exodus’un Yaratılmasında Yardımcı Olacak


Archetype Entertainment, heyecan verici oyun ortamları yaratma konusunda deneyime sahip İsveç merkezli bir ekip olan EB Studio’nun Exodus dünyasını hayata geçirmede sorumlu ortak geliştirme partnerlerinden biri olduğunu bildiriyor.

EB Studio kendisini, oyun geliştiricilerle birlikte çalışan profesyonel mimarların bulunduğu bir yaratıcılık merkezi olarak konumlandırıyor. Bu eşsiz niş hakkında yorum yapan Johan Borg, şirketin baş işletme sorumlusu ve eş kurucusu, şunları söyledi:

“Şirketimizin mimarlık geçmişi ve birlikte ilham alabilme yeteneğimiz bize oyun geliştirme stüdyosu olarak gerçek bir avantaj sağladı. Ekibimizin birleşik deneyimi sayesinde inanılmaz fikirlerden gerçekçi dünyalar yaratıyoruz. Archetype Entertainment ile 2021’den bu yana işbirliği yaparak ortak olmamız bizim için büyük bir onur ve bu ölçekte ve önemde bir oyunu hayata geçirme rolümüzle gurur duyuyoruz.”

Exodus, efsanevi bir rol yapma oyunu yaratıcısı olan James Ohlen tarafından kurulan yeni bir stüdyonun ilk oyunudur. Bu, sinematografik anlatımla derinlemesine duygusal etkiyi, oyuncunun geniş etkisini ve modern AAA sınıfı oyun oynanışını birleştiren bir sonraki nesil hikaye bazlı bir rol yapma oyunudur. Hikaye, oyuncunun seçimlerinin sonuçlarına, zamanın yavaşlatılmasının etkisine ve en çok sevdiklerimizin hayatlarını nasıl değiştirdiğine dayanıyor.