Kingdom Come: Deliverance 2 geliştiricileri modlar ve DLC’ler hakkında konuştular

Kingdom Come: Deliverance 2 geliştiricileri modlar ve DLC’ler hakkında konuştular

Kingdom Come: Deliverance 2 – 2024 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olduğundan, projeye dair her taze bilgi büyük ilgiyle karşılanıyor. En son detaylar, Warhorse stüdyosundan medya ilişkilerinden sorumlu olan Sir Toby ile yapılan röportajda açıklandı. Tartışılacak en ilginç konulardan biri de modlar konusuydu. Modlara resmi destek sunmayı planlamadıklarını belirten Sir Toby, PC için uygun araçların yayınlanıp yayınlanmayacağını kesin olarak onaylayamadı.

Yine de geliştiriciler bunu yapmaya karar verirse, bir sonraki oyundan (ilk bölümde resmi desteği 1.5 yıl bekledik) daha erken yapacaklarını ifade ettiler. Geliştiriciler, mod topluluğunun Kingdom Come: Deliverance 2 etrafında ne kadar büyük ve aktif olursa o kadar iyi olacağını anlıyorlar.

  • Oyunda crafing ve dövüş kullanımı ile savaşçı silahlar olacak. Ancak geliştiriciler, turnuvalarda at üzerinde savaşları oyuna dahil edemediler.
  • İlk bölümden farklı olarak, devam oyunu için her silah türü için ayrı animasyonlar geliştirdiler, bu da dövüş sistemine çeşitlilik katacak.
  • Kingdom Come: Deliverance 2’nin%99’unun genişlemeler alacağı belirtildi, çünkü bu oyunun daha uzun bir ömrü olacaktır. Ancak şu anda geliştiricilerin dikkati oyundaki temel versiyonun oluşturulmasına tamamen odaklanmış durumda ve DLC’lerle ilgili sadece genel fikirleri var.
  • Warhorse stüdyosu, oyun üzerinde tamamen yaratıcı kontrolün sahibi olduğundan, dağıtıcı Deep Silver üretim sürecine karışmıyor. Dolayısıyla, oyunun içinde bulacağımız her şey, geliştiricilerin kendilerinin istediği şekilde olacak.

Ayrıca, Sir Toby’nin verdiği röportajda, Warhorse stüdyosunun orijinal Kingdom Come: Deliverance için next-gen güncellemesi yayınlamayı planlamadığını, çünkü geliştiricilerin bu konuda olanakları olmadığını belirtti. Bu tür bir yama, geliştiricilerin başka bir ekibin desteğini alması durumunda yayınlanabilirdi, ancak en azından şu anda buna dair hiçbir işaret yok.

Kingdom Come: Deliverance 2, PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. Oyunun bu yılın içinde çıkması bekleniyor. Ancak Warhorse henüz kesin bir tarih veremiyor. Sir Toby’nin verdiği bir röportajda, geliştirmenin oldukça iyi ilerlediğini ve oyunun 2025 yılına ertelenmesi için olağanüstü bir şey olması gerektiğini belirtti.