Lego, Oyunları için Temel Olarak AR 'Sims' Yapıyor

İlk uygulamalar bu yıl sonu gibi çıkacak. Lego, Apple'ın güncellenmiş ARKit 2'sini kullanarak bir dizi yeni artırılmış gerçeklik deneyimlerinde tuğlalarını dijital büyü ile harmanlıyor.

Lego AR

Lego AR

Lego, Apple'ın güncellenmiş ARKit 2'sini kullanarak bir dizi yeni artırılmış gerçeklik deneyimlerinde tuğlalarını dijital büyü ile harmanlıyor. Bu yıl sonu çıkacak olan Lego AR deneyimleri, gerçek dünyadaki Lego binalarını dijital manzaralarla birleştiriyor. Apple'ın WWDC 2018 konferansında sahneye çıkan Assembly Square binası gibi bir fiziksel Lego yapısı oluşturun ve tüm şeyin canlı hale geldiğini görmek için AR uygulamasını çalıştıran bir tablet veya telefon tutun. Sokaklar ağaçların, çimenlerin, dijital binaların, küçük Lego'ların ve arabaların yanında yer alıyor.

AR'da oyuncular, fiziksel Lego yaratımları etrafında küçük bir şehir inşa etmek için restoran ve ev gibi yapılar ekleyebilirler. Dört ayrı tablet veya telefonla en fazla dört kişi aynı AR alanında aynı anda oynayabilir. Oyun devam ettikçe araçlar gibi öğeler kilitlenebilir. Bir oyun oturumunun sonunda, şehri kaydedebilirsiniz. Yarattığınız bina düzenlerini ve şehir kuşağını saklayın ve daha sonra tüm şeyleri tekrar açın.

The Sims gibi bir şey ama kısmen de canlı. Ayrıca Lego, Batman ve Harry Potter gibi markalarla bir dizi sözleşmeye sahip. Bu da uygulamanın geleceğinde bir AR Gotham Şehri veya Hogwarts olabileceği anlamına geliyor.

ARKit 2 gelişmiş yüz izleme, gerçekçi render, ED nesne algılama ve kalıcı, paylaşılan deneyimler sunuyor. Güncelleme, çok oyunculu oyunlara olanak tanır ve kullanıcıların AR nesnesini fiziksel bir yere yerleştirmelerine, uygulamayı kapatmasına ve bu nesneleri bir sonraki açılışında aynı noktalarda bulmasına olanak tanır.

Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!