LoL Taktik Savaşları (Teamfight Tactics) Nasıl Oynanır?

Yorum · 2 Görüntüleme

Riot’un otomobil savaş türündeki League of Legends'ı doğada çıktı. İşte nasıl giriş yapıp oynayacağınız.


LoL Teamfight Tactics

LoL Teamfight Tactics

Teamfight Tactics'i nasıl oynayacaksınız? Riot'un League of Legends oyunu, Dota Auto Chess spin-off'una son giren en yeni MOBA oyunudur ve şimdi LoL PBE üzerinden yapılan testlere açık olarak indirebilirsiniz.

Eğer bir League of Legends hayranıysanız, ancak otomobil savaşı türünde yeniyseniz, ilk başta biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Teamfight Tactics, bir defada yalnızca bir kişi ile karşı karşıya kalmanıza rağmen sizi diğer yedi oyuncuyla karşılaştırır. Her turun başında, her turda dönüşümlü olan beş havuzdan bir League of Legends Şampiyonu seçeceksiniz. Rakibinizle dövüşmek için bu Şampiyonları board'un yanına yerleştireceksiniz. Tur başladığında, Şampiyonunuz ya bir düşmanın board'una gönderilir ya da onun Şampiyonu sizinkine gelir. Ondan sonra, Şampiyonlar birbirleriyle savaşırlar.

Karşılaşmayı kazanırsanız, Şampiyonunuzun istatistiklerinin rakibinizin Şampiyonu ile nasıl eşleştiğine bağlı olarak, rakiplerinizin Little Legend'ına zarar verirsiniz. Her Little Legend'ın 100 sağlık puanı vardır ve sıfıra düşerse sizin için oyun biter.

Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Riot’un Dota Auto Chess spin-off'unu oynamak istiyorsanız, önce bir PBE hesabına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte bunu elde etmek için, onur seviyesi üç olan bir League of Legends hesabına ihtiyacınız olacak. Bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap ikide başlayacaktır. Ancak üçe çıkmak bir haftadan bir aya kadar sürebilir, bu yüzden hemen giriş olmayabilir. Bunun üzerine PBE'ye girseniz bile Taktik Savaşları (Teamfight Tactics), popüler olduğundan oyun sıraları çoktur. Bu yüzden hiç oynayamamanız bile mümkündür.

Akılda tutulması gereken bir başka nokta da bu rank'ın her sezon sıfırlanır olmasıdır. Yani belki bu işleri kolaylaştırabilir. Bu size sıkıntılı geliyorsa Teamfight Tactics, 20 Haziran 2019'da ve en geç iki hafta içinde halka açık olabilir.

Eğer Onur Seviyesi Üç olan bir hesabınız varsa, PBE hesabına başvurmak için buraya tıklayın.

Ayrıca hangi karakter, hangi karakter karşısında güçlü veya zayıf gibi LoL karakterlerinin counterlarını merak ediyorsanız; aşağıdaki bağlantıyı kullanarak konularımıza göz atabilirsiniz.

LoL ct
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!