Microsoft Sanal Gerçeklik Asa Patenti Aldı

Yorum · 16 Görüntüleme

Microsoft, yılın büyük bölümünde Windows Karma Gerçeklik baş setleri üzerinde çalışıyor ancak şirketin HoloLens ile yaptığı planlar hakkında pek fazla bilgi elde edinemedik.


Yazılım devi, Karma Gerçeklik baş setleri için bu yılın başlarında VR hareket denetleyicilerini duyurdu ve şimdi Microsoft, genişletilmiş gerçeklik ve HoloLens için bir çubuk benzeri kontrolör üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. WalkingCat tarafından görülen bir patent dosyasında, değneklere benzeyen ve düğmelere, tetiğe ve parmak koruyucusuna sahip bir aksesuar var. 

Google Glass için Google Draw aksesuarına benzer ve HoloLens tıklama ile elde edilen denetimleri genişletiyor. Microsoft, geçtiğimiz yılın haziran ayında patentini Windows Karma Gerçeklik vizyon videosu ile yayınladığı gün açıkladı. Videoda, HTC Vive VR baş setleri ile birlikte elle takip işlemini açıklamak için kullanıldığı, çubuk benzeri cihazın neye benzediğini görebilirsiniz. Muhtemelen bunun Microsoft'un ortaklarla test ettiği basit bir referans cihazı olduğu ancak şirketin çeşitli VR baş setleri üzerinde çalışan aksesuarları planladığını ima edebilir. 

Sanal Gerçeklik Asası

Bu yılın sonlarında Microsoft, Acer, Asus, Dell, HP ve Lenovo gibi iş ortaklarını da kapsayan bir dizi Karma Gerçeklik baş seti hazırlamayı planlıyor. Bu baş setleri Acer'ın birimindeki 299 dolardan başlayan mevcut VR cihazlarının altında fiyatlandırılacak. Microsoft, bir odaya yerleştirilen geleneksel harici sensörlere ihtiyaç duymadan altı derecelik serbestlik izleme üzerinde yoğunlaşıyor. Microsoft'un Karma Gerçeklik platformunun minimum özellikleri, çoğu PC'nin en temel uygulamaları ve oyunları çalıştırabileceğini de gösteriyor.

Windows Karma Gerçeklik


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!