Minecraft Dungeons'a Artan Zorluklar ve Çapraz Oyun Desteği Geliyor

Minecraft Dungeons'a Artan Zorluklar ve Çapraz Oyun Desteği Geliyor

Mojang, Minecraft Live 2020 sırasında Minecraft Dungeons'a gelecek olan yeni bir ücretli DLC paketini, 20 yeni ücretsiz zorluk seviyesini ve çapraz oyun desteği ile ilgili ayrıntıları göstermişti. Minecraft'a gelecek olan bir sonraki DLC'nin Howling Peaks olarak adlandırılması bekleniyor. DLC'de birçok yenilik ve büyük bir yeni patron bulunacak.

Howling Peaks, sert rüzgarlarla bile hareket edebilen yeni Tempest Golem patronunu içerecek. Bu patronla birlikte, bu yeni ortamların yanında tanıtılan yeni görevler, eşyalar ve çeteler de olacak. Bu, Jungle Awakens ve Creeping Winter'ın ardından oyuna gelecek olan üçüncü DLC olacak.

Yeni Apocalypse Plus sistemi aracılığıyla eklenen 20 yeni zorluk modu ile yeni bir zorluk sistemi de tanıtılmaktadır. Bu, Apocalypse VII'e 20 yeni zorluk ekleyecek, bu da daha güçlü karakterlere ve önemli ölçü de artan zorluklara olanak tanıyacak. Bunun yanı sıra yeni büyüler ve benzersiz eşyalar da eklenecek.

Oyunun PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch sürümleri arasındaki çapraz platform desteğinin ilk görüntüsü de Minecraft Live sırasında gösterildi. 

Bu işlevsellik, gelecekte oyunun içerik güncelleme takviminin yalnızca bir parçası olan ücretsiz bir güncellemeyle eklenecektir. Görünüşe göre oyuncular, Howling Peaks yayınlandığında çapraz oyun özelliğini deneyimleyebilecekler.

Minecraft Dungeons, Xbox One ve PC için Xbox Game Pass'te mevcuttur. DLC'lerin kesin yayınlanma tarihleri ve bu güncellemerle ilgili detaylar henüz açıklanmadı.