Minecraft Dungeons'a Cross-Play Geliyor

Minecraft Dungeons'a Cross-Play Geliyor

Minecraft'ın son oyunu olan Minecraft Dungeons, PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch'te çıktı. Mojang Studios, Minecraft'ın çapraz oyun seçeneklerini geliştirmek için ortaya çok şey koydu, böylece platformda oyunu oynayan oyuncular gruplar halinde oynayabilecekler. İşte Minecraft Dungeons çapraz oyunu hakkında bildiklerimiz.

Minecraft Dungeons Crossplay'i Destekliyor mu?

Hayır, ama çok yakında destekleyecek. Minecraft Dungeons, piyasaya sürüldüğünde PC, PS4, Xbox One veya Nintedo Switch'Te platformlar arası oynamayı desteklemiyordu, ancak oyunun resmi Twitter heasbına göre, 17 Kasım'da bir çapraz oyun güncellemesi geliyor.

 

PC ve çeşitli konsol sürümleri arasındaki çapraz platform desteğinin görüntüleri ilk olarak yaklaşan Howling Peaks DLC'sinde bir Minecraft Live etkinliğinde gösterildi. Başlangıçta crossplay ve Howling Peaks'in aynı anda yayınlanması bekleniyordu, ancak artık DLC'nin gelecek aya kadar çıkmayacağını biliyoruz.

Minecraft Dungeons ayrıca dört oyuncuya kadar hem yerel hem de çevrimiçi oyunu destekliyor.

Minecraft Dungeons, Çapraz Platform İlerlemeleri Destekler mi?

Hayır, Minecraft Dungeons, platformlar arası kayıtları veya oyun ilerlemesini desteklemiyor. İlerleyen dönemlerde de desteklenip desteklenmeyeceği henüz bilinmiyor.