Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte siber korsanlarında sayısı artmaktadır. Ancak günümüzde bulunan siber korsanlar saldırı yoğunluğunu mobil cihazlara vermiş durumda. Amaçları mobil cihazlar üzerinde bulunan internet bankacılığı ve kişisel bilgileri çalmak olan bu siber korsanlardan korunmak için en iyi mobil antivirüs programlarını sizlere sunuyoruz.

1.) Avast Mobile

1.) Avast Mobile

Öne çıkan özellikler:

 • OLUMLU: İstenmeyen çağrıları engelleme özelliği
 • OLUMLU: Telefonunuzu hırsızlara karşı koruyabilme özelliği
 • OLUMSUZ: Uygulamanın kötü yanlarından birisi ise, reklam barındırması

Avast mobile, telefonunuzda bulunan uygulamaların veri iletişimini kontrol eder. Veri sızdırmaya çalışan uygulamalar konusunda sizi bilgilendirir. Bu uygulamalar tehlikeli durumda veri sızdırıyor ise, uygulamaları kısıtlayabilir ve karantinaya alabilir. Ayrıca telefonunuzun çalınması durumunda size konum gönderebilir. Böylece telefonunuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
Uygulamanın kötü bir özelliği ise, reklam barındırmasıdır. Bu reklamları kaldırmak için uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız gereklidir. 


2.) Bitdefender Antivirüs

2.) Bitdefender Antivirüs

Öne çıkan özellikler:

 • OLUMLU: Düşük seviyede kaynak kullanımı
 • OLUMLU: Kolay bir şekilde kurulabilme özelliği
 • OLUMSUZ: Program otomatik olarak virüs taraması yapmaz. Virüs taramasını el ile yapmanız gerekir. 
Bitdefender antivirüs dünya üzerinde bulunan en iyi koruma araçlarından birisidir. Mobil cihazlar için üretilen sürümü tamamen pil dostudur. Arka planda çalışarak telefonun kaynaklarını gereksiz bir şekilde kullanmaz. 

Ancak bu güzel özellik bir dezavantaj sunuyor. Virüs taramalarını el ile yapmanız gereklidir. Bazı kullanıcıların söylentilerine göre bitdefender mobil antivirüs yeni yüklenen uygulamaların taramasını otomatik olarak yapmaktadır. Bu söylenti konusunda net bir bilgimiz bulunmamaktadır. 

Mobil cihazlarında Extra güvenlik isteyen kullanıcılar, 14 günlük deneme süresi bulunan bitdefender mobile security programını deneyebilirler. 

Gerçek zamanlı koruma, chrome tarayıcısı hırsızlık koruması ve temel virüs koruması özellikleri içerir. 

3.) AVL

3.) AVL

Öne çıkan özellikleri:

 • OLUMLU: Mükemmel koruma sağlama
 • OLUMLU: İstenmeyen çağrıları engelleme özelliği
AV-Test laboratuvarları tarafında yapılan testlerde, seçilen dünyanın en mobil antivirüs programıdır. AVL sadece uygulamaları kontrol etmekle kalmaz, telefona giren her türlü dosyaları tarar ve veritabanı üzerinden kontrol eder.

Uygulamanın diğer güzel bir özelliği ise, sizi rahatsız eden numaraları engelleyebilme özelliğidir. Ayrıca içinde bulunan yapay zeka sayesinde kimlik avı sitelerini tespit edebilir ve anında engelleyebilir. 

Kısacası telefonunda geniş kapsamlı koruma isteyen kullanıcılar AVL antivirüs programını tercih edebilirler. 

4.) McAfee

4.) McAfee

Öne çıkan özellikleri:

 • OLUMLU: Geniş kapsamlı hırsızlık koruma 
 • OLUMLU: Yapay zekası sayesinde, veri sızdıran uygulamaları tespit edebilme 
 • OLUMSUZ: Uygulama içi reklamlar

McAfee mobil sürümünde bile tam koruma sağlamaya devam ediyor. Özellikle telefonunuzun çalınması durumunda, telefonu uzaktan kilitleyebilir, verilerinizi silebilir ve konum alabilirsiniz. Ayrıca hırsızın resmini bile çekerek size gönderebilir.

Ayrıca uygulamalarınızı yapay zekası ile takip eder. Veri sızdıran uygulamaları tespit eder ve karantinaya alır. 

McAfee antivirüs mobil programı zararlı web sitelerini tespit ederek engelleyebilir. 

5.) Kaspersky

5.) Kaspersky

Öne çıkan özellikleri:

 • OLUMLU: Gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımları algılama 
 • OLUMLU: Kötü amaçlı siteleri veya bağlantıları tespit ederek engelleyebilme 
 • OLUMSUZ: Bazı özellikleri, ücretli sürümünde sunulmaktadır.
Kaspersky antivirüs AV-Test laboratuvarı tarafından yapılan testler sonucunda kötü niyetli yazılımların %99,9'unu tespit edebilmiştir.
Kaspersky mobil antivirüs programı ise aynı veri tabanını kullanmaktadır. Buda telefonunuzda yüksek güvenlik sağlayacağı anlamına gelir. Kaspersky mobil antivirüs kötü niyetli web sitelerini anında tespit edebilir ve engelleyebilir. 


Uygulamanın premium sürümünde ise; kimlik avı koruması, gizlilik özelliği (vpn), çağrı engelleme özelliği ve metin filtreleme özelliği bulunmaktadır.

Facebook Yorumları