Moons Studios, Neden Microsoft ile No Rest for the Wicked’in Yayınlanması Konusunda İşbirliği Yapmadığını Açıkladı.

Moons Studios, Neden Microsoft ile No Rest for the Wicked’in Yayınlanması Konusunda İşbirliği Yapmadığını Açıkladı.

Moon Studios – Ori serisiyle ünlenen ekip, uzun süre Xbox için özel bir oyun olan ve hala tamamen çoklu platformlu olmayan ve daha geniş bir kitleyi hedeflemek isteyen ekibi Microsoft ile işbirliğini yenilememeye yönlendiren No Rest for the Wicked’ı piyasaya sürmemeye karar verdi.

Stüdyo CEO’su Thomas Maler’ın açıklamasına göre, amacı projenin sınırlarını genişletmeye çalışmak idi:

“Her platformda bulunan ve tam çaplı cross-play desteği ve diğer birçok özelliği sunan bir rol yapma oyunu yaratmak istedik ve Private Division’un vizyonumuzu anladığını ve inandığını görmek bizi son derece mutlu etti.”

Malera’ın açıklamasına göre, Ori serisinin zaten birçok hayranı Playstation için oyun istiyordu ve bu talebi karşılayamamanın ekibin üzerinde bir kısıtlama olduğunu söyledi, Nintendo Switch için de oyunun çıktığı unutulmamalı.

Bunun dışında Maler’ın belirttiğine göre, Microsoft’un yeni vizyonunu çok takdir ettiğini ve Xbox oyunlarının diğer platformlara açık olmasını sağlayan bir ilkeyi görmek istediğini belirtti ve bunun aynı şekilde Sony’nin Playstation oyunlarında da uygulanmasını istediğini söyledi. Ancak No Rest for the Wicked’in geliştirme aşamasında durum farklıydı:

“Eğer o zaman Xbox ile No Rest for the Wicked’a dair bir anlaşma imzalasaydık, bu yine Xbox için bir özel oyun olacaktı. Şirket şimdi oyunları tüm platformlarda destekleme konusunda daha açık ve dürüst olmak gerekirse, biz de Sony’nin bu inisiyatifi almasını isterdik.”

Moon Studios’un CEO’suna göre, “Sektörümüzün büyümesini istiyorsak, oyunları özel hale getirmeyi bırakmalı ve erişimi herkes için mümkün olan en kolay ve ucuz hale getirmeliyiz“.