Oyuncular İçin Orta Fiyatlı Kulaklık: SteelSeries Arctis 3

0 Yorum · 112 Görüntüleme

Merhaba sevgili oyun severler, bugün sizlere orta klasmanda yer alan, bizzat benim de kullandığım bir kulaklığı SteelSeries Arctis 3'ü tanıtmak istiyorum


Yazımıza önce kulaklığın fiyatıyla başlamak istiyorum, SteelSeries Arctis 3 çeşitli e-ticaret sitelerin şu anda 410-540 arası fiyatlarla bulunabilmekte. (Kasım 2019)

SteelSeries Arctis 3'ü diğer kulaklıklardan ayıran bazı özelliklere bir göz atalım;

 

Çoklu Platform Desteği

Çoklu Platform Desteği

SteelSeries Arctis 3 PC, PlayStation, Xbox One, Nintendo Switch, VR ve mobil cihazlarda kısacası oyun oynadığınız her platformu destekliyor. Bu özellik sayesinde kullanmış olduğunuz diğer platformlara kulaklık alma derdiniz kalmayacaktır emin olabilirsiniz :) 

ClearCast Mikrofon Özelliği

ClearCast Mikrofon	Özelliği

Kullanılan en iyi mikrofon teknolojisi olarak tanınan ve Discord onaylı ClearCast mikrofon, stüdyo kalitesinde ses netliği ve arka plan gürültüsünü engelleme imkanı sunuyor,  Mikrofon kalitesi yalnızca oyuncular için değil, seslendirme ile uğraşanlar için de giriş seviyesinde bir kalite sunuyor ancak tabii ki bu kulaklığın amacı seslendirme işleri değil :( 

Mikrofon en yakındaki sese odaklanıyor,  bu yüzden mikrofonu kendinize yakın bir şekilde kullanırsanız daha iyi bir performans alabilirsiniz. 

Özel Ses Sürücüleri

Özel Ses Sürücüleri

SteelSeries Arctis 3 özel ses sürücüleri sayesinde müziğiniz, filmleriniz ve çok daha fazlası için ayrıntılı, dengeli, ve temiz bir ses atmosferi oluşturuyor, kulaklığın 7.1 ses özelliğine sahip olması oyunlarda (özellikle CSGO ve PUBG) harika bir performans sunuyor. 

Kulak Yastıkları ve Kafa Bandı

Kulak Yastıkları ve Kafa Bandı

SteelSeries Arctis 3  ergonomik yapısı ile uzun süreli kullanımlar için tasarlanmış bir yapıya sahip, kulaklık ne gereğinden fazla ağır ne de dar bir yapıya sahip, kafa bantları sayesinde kendinize göre ayarlamalar yapabilirsiniz. 

Tuş Konumlandırması ve Kablo

Tuş Konumlandırması ve Kablo

Kulaklığın sol tarafında ses, mikrofon ve bağlantı noktaları yer alıyor,  ses denetiminin kulaklığın bu kısmından yapılabilmesi ve kabloların rahatlıkla çıkartılıp takılabilmesi güzel bir tasarım olmuş.

 SteelSeries Arctis 3 ile birlikte kutuda 2 tip kablo geliyor, ses ve mikrofon girişleriniz'e göre bu kabloları kullanabilirsiniz. 

Kısaca özetleyecek olursak;

  • 7.1 ses özelliği
  • Gürültü engelleyen mikrofon
  • Ergonomik yapı
  • Özel yazılım desteği 
  • Ses izolasyonu (dışarıya çok az ses yansıtıyor) 
  • Kablo uzunluğu (gayet yeterli bir seviyede) 
  • Renk çeşitliliği (piyasada yalnızca siyah renk bulunmuyor,  beyaz, mavi... ) 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!