En iyi capture kartlarından seçtiklerimiz. Oyunlarınızı en yüksek kalitede yayınlamak ve yakalamak için en çok tercih edilenler.

PC Oyunları İçin En İyi Capture Kartları

PC Oyunları İçin En İyi Capture Kartları

Yatırım yapmadan yayına başlamak hiç olmadığı kadar kolay olsa da, oyununuzu yayınlamak konusunda ciddi olmak istiyorsanız, PC için en iyi capture kartlarından birini almak bir zorunluluktur. Bir capture kartı, yayın yaparken diğer araçlardan çok daha fazla seçenek sunar. İki bilgisayarlı bir yayın kurulumuna geçtiğinizde önemli bir araçtır. Bu ve yayın yazılımınız oyununuzu videoya dönüştürmek için gerekli çalışmaları yaptığından, satın aldığınız cihazın işi halledebildiğinden emin olmak istersiniz. Oyunların ve kartın ekstra taleplerinin üstesinden gelebilecek en iyi oyun bilgisayarlarından birine sahip olmanızın size yardımcı olacağını söylemeye gerek yok.

Bu işin ne olduğu sahip olduğunuz bilgisayarın (veya bilgisayarların) ve bir yayıncı olarak kendi hedeflerinize bağlıdır. En iyi capture kartlarının çoğu 4K’da yayın yapamadığından, istediğiniz gibi bir şey olup olmadığına dikkat etmeniz ve daha fazla para harcamak için hazırlıklı olmanız gerekir. Bazı capture kartları yayında, bazıları  ise daha sonra çekim yapmak için daha iyidir. Sonra elbette yazılım var. Bir çok yayıncı, OBS veya Xsplit gibi daha popüler seçenekler için kartlarının özel yazılımlarını bırakmaktadır ancak kartınızın ev uygulamasının, ihtiyacınız olması durumunda  iyi çalıştığını bilmek güzeldir. PC capture kartlarımızı seçerken tüm bu faktörleri test ettik.

1. Elgato Game Capture HD60 S
Yeni başlayanlar için en iyi capture kartı

Çözünürlük:1080p | Kare hızı: 60fps | Arayüz: USB 3.0

Mümkün olduğuncaaz güçlükle çevrimiçi oyun oynamak isteyen herkes için mükemmel bir kart.Elgato kendi alanında uzmandır ve HD60 S de bunu kanıtlıyor; uygun fiyatlı vekullanımı basit, muhtemelen yayında yeniyseniz başlamak için en iyisi.1080p 60 FPS kayıt alabiliyor,USB 3.0 portu ise güzel bir bonus. Aslında tek dezavantajı kartın oldukçasınırlı bir düzenleme paketi olması; videoyu kırpmaktan başka bir şey için pekiyi değil. Ancak “kayda” girmeyi unutmuş olsanız bile geriye dönük olarakçekmenize yardımcı olacak “Flashback Recording” vardır.

2. AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus
Mükemmel, kullanıcı dostu bir seçim

Çözünürlük:1080p | Kare hızı: 60fps | Arayüz: USB 3.0

Live Gamer Portable 2 Plus, 60fps ve 1080p kayıt, 4K geçişi sağlar. Böylece ultra HD oynayabilirsiniz (4K'da yakalanmamış olsa bile). USB 3.0, Mac uyumluluğu ve yanıp sönen ışıklar HDCP'yi açık tuttuğunuzu ancak videoyu yakalamadığınızı size haber verir. Siyah kasalı, kırmızı süslemeli ve neon mavi şerit aydınlatmalı çekici formunun yanı sıra, canlı düzenleme için sezgisel yazılımı ve HDD’nizi boşluk absorbsiyonlu videodan korumayı tercih ediyorsanız, doğrudan bir Micro SD karta kaydetme özelliğini içerir. Bu, özellikle hareket halindeyken kaydetmeniz halinde, esnekliğe sahip bir capture kartıdır. Kutudan çıkar çıkmaz da çalışır.

3. Elgato Game Capture HD60 Pro
Profesyoneller için harika bir kart ancak 4K yapmıyor

Çözünürlük:1080p | Kare hızı: 60fps | Arayüz: PCIe x1, HDMI

Kayıtlarınızı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, Elgato’nun dahili HD60 Pro kartı iyi bir seçenek. Gerçekten de web sitesinde bu kartın “60Mbps'ye kadar bit hızında mükemmel 1080p [60fps] kalitesinde sınırsız görüntü kaydetmenize olanak tanıyan gelişmiş bir yerleşik H.264 kodlayıcı içerdiği iddia ediliyor. Yalnızca 720p'de yayınlanmasına rağmen, hala 60 fps'de görüntülüyor. Minyon, şık form faktörü de HD60 Pro’nun lehine. 

4. Razer Ripsaw HD
Ünlü 1080p-4Korta seviye seçeneği

Çözünürlük:1080p yakalama; 4K doğrudan geçiş | Kare hızı: 60fps | Arayüz: USB 3.0

Kuşkusuz Razer Ripsaw HD'nin olumsuz tarafı bir Elgato HD60 Pro olmaması. Kendine ait bir yazılımı bulunmadığından, OBS kullanmaya veya XSplit'e abone olmaya zorlanıyorsunuz. Öte yandan birçok kişi bunları Elgato'nun kendisine tercih ediyor ve çoğumuz bu üçüncü taraf uygulamalarını kendi isteğimizle kullanıyoruz.Ve kendi yazılımına sahip olmadığından, Ripsaw HD ayrıca kablolu, "sorunsuz" mikrofonu ve kulaklık jakları sayesinde yerleşik, kullanımı kolay ses karışımını da destekliyor. Ayrıca fiyatı için en iyi resim kalitesine sahip.

Her ne kadar 1080p akış ve yakalama ile sınırlı olsa da, Ripsaw HD 4K 60fps'de en sevdiğiniz oyunları (akış ya da yakalama) deneyimlemenize izin veriyor. Bu, oyunların ıçevrimiçi olarak paylaşmak isteyen ancak pahalı ve güçlü grafik kartlarının sahip olduğu birinci sınıf görselliği de kaçırmamak isteyen PC oyuncularına hitap ediyor.

5. Elgato Game Capture 4K60 Pro
Meraklıları için en iyi 4K capture kartı

Çözünürlük: 4K | Kare hızı: 60fps | Arayüz: PCIe x4

En iyisinden başka hiçbir şeye razı olmayan profesyonel kullanıcılar için Elgato’nun 4K60Pro harika bir seçim. HD60 Pro’nun 4K 60fps yakalama, 1080p 60fps akış ve Elgato yazılımının tüm avantajlarıyla ultra düşük gecikme süresine sahiptir. Yüksek kaliteli bir bilgisayara ihtiyaç duymasına rağmen mümkün olan en yüksek çözünürlük ve kare hızında oyun çekmeye ayarlayanlar için mükemmel bir kit.

Herhangi bir gecikmeden kaçınmak için bir NVIDIA GeForce RTX 20 serisi ve en az 8. bir nesil Intel Core i7 CPU (veya daha iyisi) kullanmanızı öneririz. Tüm bu videolar için HDD’nizde yeterli alan bulunduğundan emin olmak akıllıca olsa da, 4K60 Prodosya boyutunu küçültmek ve ihtiyaç duyduğunuz bellek alanından tasarruf etmek için bir kodlayıcıya sahiptir. Bir şey daha: bu kartı kullanırken oynamanın en iyi yolu, beslemeyi 4K ekrana veya ikinci monitöre çeken gecikmeli bir HDMI geçididir.

Facebook Yorumları