PewDiePie’ın Oyunu App Store’dan Çirkin Olduğu Gerekçesiyle Kaldırıldı!

PewDiePie’ın Oyunu App Store’dan Çirkin Olduğu Gerekçesiyle Kaldırıldı!

   Youtube dünyasının en tanınan isimlerinden birisi olan PewDiePie için yakın zamanda tasarlanan bir oyun App Store ve Play Store marketlerinde yayınlanmıştı. Yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen oyun App Store’dan kaldırıldı. Ancak kaldırılma sebebi ise farklı cinsten. Oyunun marketten kaldırılma sebebinin Apple’ın oyun hakkında düşünceleri yer alıyor.

    Youtube’de 102 Milyon aboneye sahip olan 30 yaşındaki Felix Arvid Ulf Kjellberg’ın tasarladığı mobil oyun Poopdie, kısa süre önce marketlerde yayınlanmıştı ancak geçtiğimiz günlerde oyun App Store’den kaldırıldı. Poopdie’nin kaldırılma sebebi ise Apple’ın oyun hakkındaki düşünceleri oldu. Apple’a göre Poopdie, marketleri için çok çirkin bir oyun olduğu belirtildi. Oyun şu an itibariyle Google Play Store’de bulunuyor. Play Store’de ise Poopdie, 2.000 oylamadan 4/5 puan elde etti. Android tarafında birçok oyuncu tarafından beğenilen oyunun neden Apple’ın böyle bir gerekçe sunarak kaldırılması merak konusu.

   Oyun, tamamen solucanlar üzerine tasarlanmış ve oyunda ana karakterin dışkısı ön plana çıkıyor. Apple’ın da oyunu kaldırma kararı almasında ki en büyük sebeplerinden birisi bu detay oldu. Oyunu biraz daha detaylı inceleyek olursak, oyundaki ana karakterin köleleri bulunuyor ve bu köleler oyunda bulunan köylülerden oluşuyor. Antik büyülerin  de bulunduğu oyunda, birliklerinizi kurarak ve geliştirerek yetenek kazanmaya çalışıyorsunuz.

   Poopdie’ın App Store’dan kaldırılmasının ardından oyuncular, oyunun tekrar yayınlanıp yayınlanmayacağını merak ediyor. Gelişmeleri ilerleyen günlerde göreceğiz.