Piyasaya Çıkmasını Beklediğimiz Tüm PC Oyunları

Yorum · 34 Görüntüleme

Halo'dan Cyberpunk 2077'ye kadar çıkması için heyecanlandığınız tüm PC oyunları.


Bu ve önümüzdeki yıl gözümüzün yollarda kaldığı ve çıkmasını büyük bir umutla, heyecanla ve sevinçle beklediğimiz PC oyunlarını tek bir yazı altında toplamaya karar verdik.

Farklı oyun platformları üzerinden yayınlanacak listemizdeki oyunlar, kimilerinin tüm beklentilerini karşılamaya hazır olduğu gibi kimileri için ise hayal kırıklığı yaratma potansiyeline sahip. Oyuncular daha bu oyunlar çıkmadan bütçelerini hazırlamış ve beklemekteler. Listemizdeki bazı oyunların fragmanları yayınlanmış ve hatta çıkış tarihleri kesin olarak bilinse de bazıları sadece ismen biliniyor, bu yüzden bu oyunların çıkış tarihleri veya görüntülerine dair bir bilgimiz bulunmuyor. Bunun için önümüzdeki sene yapılacak duyuruları ve haberleri takip etmemiz gerekiyor.

Biz de bugüne kadar verilen bilgilere dayanarak beklenen bu oyunları senelere ve çeyreklere göre gruplandırdık ve sizlere bu şekilde sunmaya karar verdik. Şunu bilmekte fayda var ki bu tarihler ilerleyen zamanlarda değişiklik gösterebilir. İşte çıkması beklenen tüm PC oyunları.

RED DEAD REDEMPTION 2

Red Dead Redemption 2 sonunda PC'ye geliyor. Uzun süre bekledikten sonra PC’ye asla gelmeyeceğini düşündük, ancak beklenen gün geldi ve Red Dead Redemption 2'nin çıkış tarihi belirlendi. Beklediğimizden çok daha önce bu kovboy-macera oyunu bu yıl PC'ye çıkacak. Atınızı eyerlemeye ve bu Kasım’da çeteniz ile yola çıkmaya hazır olun.

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi: 5 Kasım 2019

RED DEAD REDEMPTION 2

NEED FOR SPEED HEAT

Bu sene de ismiyle kafalarda soru işaretleri bırakan Need For Speed Heat çıkacak. Heat, sokak yarışları üzerine konuşu olan hikayeli anlatıma sahip bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkacak. Polis kovalamalarını ve çok miktarda araç modları sizi bekliyor.

Geliştiri Ghost Games “daha fazla kişiselleştirme ve daha fazla zorluk” vaat ediyor. Geliştiricinin de dediği gibi hepsi bu kadar değil, yaratıcılığınızın karakteriniz ve sürüş tarzınızla gelişmesine izin vermenin de bir odak noktası olduğunu belirtiyor.

Need for Speed Heat çıkış tarihi: 8 Kasım 2019

NEED FOR SPEED HEAT

STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER

Oyunun iptalinden ve hayal kırıklıklarına rağmen, Star Wars Jedi: Fallen Order, düzgün bir Star Wars oyunu arayanlar için gerçek bir fırsat. Battlefront 2’den bağımsız olarak değerlendiriyoruz tabii ki.

Star Wars Jedi: Fallen Order çıkış tarihinin yanında, ışın kılıcı savaşının Dark Souls’tan ve dünya tasarımının Metroid’den esinlenilmiş olduğunu biliyoruz. İşin içinde Chris Avellone gibi başarılı bir oyun tasarımcısı olunca oyunun çıkması için heyecanlanmamak elde değil.

Star Wars Jedi: Fallen Order Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2019

STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER

SHENMUE 3

Sonunda bu da oldu. Başarılı bir Kickstarter projesi, Sony’nin yüksek bütçe desteği ve sonu olmayan heyecanlandırıcı tanıtımlar. Shenmue’nin geciken çıkış tarihi yüzünden oyuncular biraz hayal kırıklığına uğrasa da eski nesil oyuncuların heyecanla beklediği Shenmue 3 kanadında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Oyunu PC platformunda Steam'e çıkartacağını açıklayan YsNet, oyunun Epic Store'da da olacağını belirtti.

Shenmue 3 çıkış tarihi: 19 Kasım 2019

SHENMUE 3

HALO: THE MASTER CHIEF COLLECTION

Uzun bir süredir PC platformunu adeta unutan Microsoft için Halo: The Master Chief Collection'dan daha iyi bir geri dönüş yapılamazdı. Halo: Combat Evolved'un önceki oyunu olan Halo: Reach'in de Steam'e yeni gelecek olan The Master Chief koleksiyonunda bulunacağını duyurdu.

Bilgisayarlar için çıkacak olan versiyonda tüm oyunların bir bundle olarak yayımlanması yerine oyunların tek tek, hatta kronolojik sırayla Steam'e çıkacağını görüyoruz. Bu demek oluyor ki Halo: Reach çıkacak ilk oyun olacak. Halo: Reach'i ise sırasıyla Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (Campaign) ve Halo 4 takip edecek.

Halo: The Master Chief Collection çıkış tarihi: 2019

HALO: THE MASTER CHIEF COLLECTION

PHOENIX POINT

Tasarımcılığını Julian Gollop’un yaptığı Phoenix Point Epic Store üzerinde ön siparişlerde yer almaya devam ediyor. Snapshot Games imzası ile geliştirilen yapım, Epic Store üzerinde 69.00 TL olarak ön siparişlerine devam ediyor. Orjinal X-COM’un serisinin yaratıcı tarafından hayata geçirilen yapım, yeni bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Geliştirici ekip ”Ekibimiz çokça çalışıyorlar ve ortaya muazzam işler koyuyorlar. Fakat istediğimiz yüksek standartlara çıkıp oyunu bekleyenlerin oyunu daha çok beğenmelerini istediğimiz için çıkış tarihini biraz erteledik” dedi.

Phoenix Point çıkış tarihi: Aralık 2019

PHOENIX POINT

BIOMUTANT

THQ Nordic'in yayıncılığını üstlendiği ve eski Just Cause ile Mad Max yapımcılarından oluşan Experiment 101 tarafından geliştirilmiş ve kıyamet sonrası açık dünya aksiyon rol yapma oyunu türündeki Biomutant yakın dövüş, silahlı çatışma ve yetenek kullanımını birleştiren gerçek zamanlı savaş sistemi, fazlasıyla özelleştirilebilir karakter, kullanılabilir araçlar ve yaratıcı bir crafting sistemi sunuyor.

Uzun bir süredir geliştirme sürecinde olan oyunun geliştirme aşaması ağırdan alınıyor. The Legend of Zelda serisine benzeyen havasıyla da Nintendo sahiplerinin de dikkatini çeken oyunda keşif unsurunun büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor. Bu sene içerisinde çıkacak olan yapım konsolların yanı sıra PC için de piyasada olacak.

Biomutant Çıkış Tarihi: 2019

BIOMUTANT

SPELUNKY 2

Konsol ve bilgisayar platformu için 2008 yılında yayınlanan Spelunky, aradan geçen 10 yıla rağmen yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 2019 yılı için duyurulan Spelunky 2, yenilenmiş arayüzü ve seviye sistemi ile oyuncuları yeniden büyüleyecek gibi görünüyor. Yayıncılığını Mossmouth’un yapacağı oyunda hızlı ve tempolu bir yapı karşımıza çıkacak.

İlerlemeye dayalı bir oynanış sisteminin yer alacağı oyunda karşımıza çıkan engellere takılmadan ilerlemeye çalışacak ve bölümleri geçmek için mücadele edeceğiz. Bilgisayar ve PlayStation 4 platformu için geliştirilen Spelunky 2, görsel efektleri bakımından da geçmiş oyununu bizlere unutturacak.

Spelunky 2 Çıkış Tarihi: 2019

SPELUNKY 2

BABYLON’S FALL

Square Enix ve Platinum Games iş birliğiyle piyasaya çıkacak olan Babylon’s Fall şimdilik sadece bir videoyla karşımızda. Oyunun türü, tam olarak hangi tarihte piyasaya çıkacağı ya da bizlere nasıl bir oynanış vadettiği henüz bilinmiyor. Ancak ortaya koyulan video o kadar etkileyici ki, birçok oyun tutkunu şimdiden Babylon’s Fall için sabırsızlanmaya başlamış durumda. PC ve PlayStation 4 için piyasaya çıkacak olan Babylon’s Fall’un 2019 yılı bitmeden piyasaya çıkmış olacağı düşünülüyor.

Babylon’s Fall Çıkış Tarihi: 2019

BABYLON’S FALL

SKULL & BONES

Gemiler, kaptanlar, korsanlar, altınlar ve tabii ki vahşet… İyi bir korsan oyununa kim hayır diyebilir ki? Blue Byte, Ubisoft Chengdu ve Ubisoft Singapore imzasını taşıyan Skull and Bones, 2019 yılının en çok konuşulacak oyunlarından biri olmaya aday. İnanılmaz bir tanıtım fragmanıyla ortalığı birbirine katan Skull and Bones umarız bu fragmanın hakkını verecek kadar iyi olur. Assassin’s Creed 4 ile gemi savaşlarının ne kadar eğlenceli olduğunu bizlere gösteren Ubisoft, anlaşılan o ki Skull and Bones ile bu işi epey ileri götürecek. 2019 yılı bitmeden piyasaya çıkmış olması beklenen oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilecek. 

Skull & Bones Çıkış Tarihi: 2019

SKULL & BONES

MONSTER HUNTER WORLD: ICEBORNE

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Monster Hunter World oyununun Eylül ayı itibari ile Xbox One ve PlayStation 4 platformuna Iceborn genişlemesini sunulmuştu. Fakat, Monster Hunter World: Iceborn'un şimdiye kadar bilgisayar platformu görünürde yoktu.

Oyun şirketi Capcom, Monster Hunter World: Iceborn genişlemesinin 9 Ocak 2020'de bilgisayar kullanıcılarına sunacağını açıkladı. Oyunun geliştiricileri bilgisayar sürümünün, öncelikle grafiksel uygunluğu ve performası artırmak için konsol sürümüne ek bazı geliştirmeler eklediler.

Monster Hunter World: Iceborne Çıkış Tarihi: 9 Ocak 2020

MONSTER HUNTER WORLD: ICEBORNE

ORI AND THE WILL OF THE WISPS

Sanat tasarımıyla, âşık olunası karakterleriyle ve tüyleri diken diken eden müzikleriyle oyun tutkunlarını kendine hayran bırakan Ori and the Blind Forest tam bir şaheserdi. Bu oyunu oynama fırsatına erişen şanslı oyunculardansanız sizi çok sevindirecek bir haberimiz var. Ori and the Will of the Wisps adlı yepyeni Ori oyunu çok yakında sizlerle olacak. Sadece Xbox One ve PC platformları için piyasaya çıkacak olan Ori and the Will of the Wisps, sizi yine bambaşka dünyalara taşıyacak.

Ori and the Will of the Wisps Çıkış Tarihi: 11 Şubat 2020

ORI AND THE WILL OF THE WISPS

DOOM ETERNAL

Çıkışına sadece bir aylık bir süre kalan Doom Eternal'ın ertelendiği açıklanmıştı. Oynanış olarak serinin bir önceki oyununun izinden giden Doom Eternal'ın 20 Mart 2020'de çıkacağı açıklanırken bu ertelenmenin nedeni hakkında da bazı açıklamalar yapıldı.

Doom Eternal'da cehennemin sıcağı, dünya üzerine taşınıyor. Doom Eternal'da dünyayı, iblislerden, yaratıklardan, dev düşmanlardan temizlemeye çalışacağız. Karakterimiz bu sefer çok daha güçlü. Artık, silahımıza takılı olan bir ekipman sayesinde, iblislerin üstüne bir kanca atıp, harita üzerinde ilerleyebilecek, ya da doğrudan düşmanların üstüne hızlı bir şekilde yönelebileceğiz.

Doom Eternal Çıkış Tarihi: 20 Mart 2020

DOOM ETERNAL

VAMPIRE: THE MASQUERADE – BLOODLINES 2

İlk oyunun geliştiricisi olan Troika Games, oyunun satışlarının çok da iyi gitmemesinin ardından devam oyununu çıkarmak konusundaki çalışmalarını rafa kaldırmıştı. Fakat oyuncuların yıllar boyunca süren ilgisi oyunun topluluğunu canlı tutmaya devam etti ve Vampire: The Masquerade: Bloodlines zamanla değeri anlaşılan bir yapım haline geldi.

Sunumda oyunun dövüş mekaniklerinin yalnızca vampir güçlerine odaklanmayacağı ve yakın dövüş silahı olarak kullanılabilecek birçok cismin oyunda kullanılabilir olarak yer alacağına yer verildi. Oyunun dövüş mekaniklerinin yoğunlaştığı alan ise yakın dövüş olacak gibi görünüyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Çıkış Tarihi: Mart 2020

VAMPIRE: THE MASQUERADE – BLOODLINES 2

MOUNT & BLADE 2: BANNERLORD

Mount&Blade, oyunseverler tarafından büyük ilgi gören bir seri. Orta çağ ve savaş mekanikleri bir araya getirmekteki başarısı sayesinde insanları saatler boyu bilgisayarları başında tutan yapım, yıllar geçse de bir türlü eskimedi. Serinin son oyunundan ziyade bir önceki oyunu Warband, bugün hala oynanmaya devam ediyor.

Devam oyunu olacak Mount&Blade 2: Bannerlord ise 2012 yılında duyurulmasından bu yana hala geliştirilme sürecinde. Bannerlord’da politika ve taktikler de çakışabilir ve her zaman için savaşan her ordunun komutanı olmayacağız. İlk başlarda, kendinizi bir kral liderliğindeki bir orduyu ya da yüksek rütbeli bir soylunun ordusunda bulacaksınız. Bu ordu savaşa girdiğinde, birliklerden birinin liderliğini üstlenebiliyor olabileceksiniz. İşte işler bu noktada biraz değişiyor.

Mount & Blade 2 Çıkış Tarihi: Mart 2020

MOUNT & BLADE 2: BANNERLORD

PHANTASY STAR ONLINE 2

Bu aralar Free to Play oyunları oldukça yoğun ilgi görüyor. Modsuz olarak sadece Japonya’da oynanabilen Phantasy Star Online 2’ye İngilizce dil desteği de geldi.

Phantasy Star Online 2 aslına bakılırsa Avrupalı oyuncular için geçtiğimiz yıl satışa sunulması gerekiyordu ancak bilinmeyen bir sebeple oyun, aylarca ertelendi. Ertelenmesi bir yana, Phantasy Star Online 2'yi bekleyen oyuncular, oyundan bir türlü haber alamamışlardı. 

2012 yılından bu yana batıdaki oyuncular tarafından beklenen Phantasy Star Online 2’nin, bahar aylarında canı sıkılan oyunculara güzel vakit geçirtebileceğinden eminiz.

Phantasy Star Online 2 Çıkış Tarihi: Bahar 2020

PHANTASY STAR ONLINE 2

MINECRAFT: DUNGEONS

Son dönemlerde eski popülerliğini yeniden elde eden Minecraft efsanesine yepyeni bir oyun ekleniyor. Geçen sene Mojang, dört oyuncunun da aynı anda oynayabileceği aksiyon - rol yapma oyunu Minecraft Dungeons’u duyurmuştu.

Minecraft Dungeons’a şöyle bir bakış attığımızda oyunun gayet güzel durduğunu görebiliyoruz. Bir zamanların efsanesi Diablo serisini de andırmıyor değil. Bunun dışında oyunun Minecraft olduğunu arada bir sorgulatıyor. Sahip olduğu efektler, grafikler ve savaş mekanikler gerçekten çok iyi duruyor.

Minecraft: Dungeons Çıkış Tarihi: Bahar 2020

MINECRAFT: DUNGEONS

DYING LIGHT 2

Zombilerle dolu bir hayatta kalma mücadelesi sunan Dying Light, Techland firmasının adının başarıyla anılmasını sağlamıştı. İlk oyun geniş kitlelerce keyifle oynanmış, ikincisinin piyasaya çıkacağı duyurulduğunda büyük heyecan yaratmıştı. Takvimler 2019 yılına doğru hızla yaklaşırken Dying Light 2 de bizlere doğru yaklaşıyor. İlk oyunun başarısını daha da ileri taşımayı hedefleyen Techland, daha akıcı, daha macera dolu ve daha hikâye odaklı bir Dying Light 2 ile bizleri etkilemeye çalışacak. 2020 yılı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya çıkacak olan Dying Light 2, FPS oyunlarını sevenlerin kesinlikle takip etmesi gereken bir yapım.

Dying Light 2 Çıkış Tarihi: Bahar 2020

DYING LIGHT 2

ROLLER CHAMPIONS

Roller Champions, aynı Rocket League gibi rekabet odaklı bir spor aksiyon oyunu olacak. Bu da Ubisoft'un Psyonix'in pastasına göz diktiği anlamına geliyor.

Bilgilere göre Roller Champions PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için yayınlanacak. Oyunun tamamen online odaklı olacağı söyleniyor, çünkü ana menüde hızlı maç, dereceli maç, özel maç ve turnuva seçenekleri bulunuyormuş. Yerel ağ üzerinden oynama veya tek kişilik hikaye moduna dair bir ibare yok şimdilik.

Roller Champions Çıkış Tarihi: 2020 Yılının Başları

ROLLER CHAMPIONS

CYBERPUNK 2077

The Witcher serisinin yaratıcısı CD Projekt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 şimdiden 2020’nin en çok beklenen oyunlarından biri olarak gösteriliyor.

Eğer büyük bir aksilik çıkmazsa Cyberpunk 2077, 16 Nisan’da raflardaki yerini almış olacak. Analistler, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yapım için hayli iddialı açıklamalarda bulunuyorlar.

GTA tarzı bir açık dünyaya sahip olacağı söylenen oyunun ara sahnelerinde bile oyunun birinci şahıs kamera açısına sahip olacağın belirten geliştiriciler, oyuncuları adeta oyunun dünyasına sokmak istiyor. Rol yapma unsurunun yüksek olduğu yapım PS4, Xbox One, Stadia ve PC için çıkacak.

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi: 16 Nisan 2020

CYBERPUNK 2077

THE AVENGERS

Avengers, Marvel Sinematik Evreni’nin başarısından sonra gerçekten büyük bir markaya dönüştü. Bu markadan yararlanmak isteyen firmalardan biri de Square Enix oldu.

Oyunun Avengers üyeleri etrafında geçeceği tahmin edilirken, işin içine bir de Inhumans karakterlerinin girmesiyle oyun beklentileri karşılayabilir. Bu hali ile tüm Marvel hayranlarını memnun edemeyen yapım, bakalım final sürümünde ne halde olacak? Son olarak oyunun uzunluğunun 10 - 12 saat arası süreceği de açıklandı.

The Avengers Çıkış Tarihi: 15 Mayıs 2020

THE AVENGERS

OUTRIDERS

Son zamanlarda ciddi bir beğeni toplayan A Way Out benzeri bir oynanışa sahip oyun Outriders ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştı. E3’te ciddi bir çıkış yapan Square Enix’in Topluluk Yöneticisi, oyun hakkında farklı bilgiler paylaştı.

Tek kişiyle oynanabilmesinin yanı sıra üç kişiye kadar çevrimiçi olarak da oynanabilen oyun, karanlık ve çaresiz bir bilim kurgu dünyasında yer alıyor.

Oyunun hikayesinin şu an için gizemli kalmasından aslında memnun olduklarını belirten Topby Palm, kışın yayınlayacakları tam tanıtımdan önce bilgi almak isteyenler için sosyal medya platformlarına küçük ipuçları bıraktıklarını da bildirdi.

Outriders Çıkış Tarihi: Yaz 2020

OUTRIDERS

DEATH STRANDING

Kojima Productions'tan PC oyuncularını sevindirecek haber geldi. Geliştirici, PlayStation 4'e özel olarak açıklanan Death Stranding'in PC platformuna da geleceğini resmi olarak açıkladı.

Kojima Productions tarafından geliştirilen ve oyuncuların merakla beklediği Death Stranding için söylenmesi gereken en yalın anlatım, oyunda ana karakterimiz Sam distopik bir dünyada Amerikadaki iletişimin tekrar sağlanması görevini yürütecek. En doğudan batıya kadar yolculuğunu süredürecek olan Sam'in bu yolculukta başına gelen olaylarla meşgul olacağız. Sam tüm iletişim noktalarını birer birer inşa edecek. Yani bir yok oluş sürecine giren dünyanın kurtuluşu ana karakterimiz Sam Porter Bridges'e bağlı.

Death Stranding Çıkış Tarihi: Yaz 2020

DEATH STRANDING

HALO INFINITE

Microsoft, Halo Infinite’in “Project Scarlett” kod adlı yeni Xbox ile birlikte oyuncuların karşısına çıkacağını açıkladı. Oyunu Project Scarlett’in yanı sıra Xbox One ve PC üzerinde oynamak da mümkün olacak. Yeni fragmanda bir mühendisin Master Chief’e yeniden hayat verdiği görülürken, yapımcı 343 Industries’den yapılan açıklamada Halo Infinite’in Halo’nun “ruhani yeniden başlatması” olduğu belirtildi. Açıklamada yeni karakterlerin daha önce Halo’yu oynamayanlar için de muhteşem bir başlangıç noktası işlevi göreceğinin de altı çizildi.

Halo Infinite Çıkış Tarihi: Yaz 2020

HALO INFINITE

GODS & MONSTERS

E3 2019 fuarında sevenleriyle tekrar buluşan Ubisoft, yeni Watch Dogs oyunu ve abonelik servislerinin duyurusunun yanında oldukça ilgi çekici bir oyun duyurusunun altına imza attı. Gods & Monsters adını alan yapımda Yunan mitolojisinde var olan tanrıları kontrol edeceğiz gibi gözüküyor. Aksiyon ve macera temelleri üzerine oturtulan oyun için sinematik yayınlayan Ubisoft, oynanış mekaniklerini göstermedi. 25 Şubat 2016 tarihinde çıkacak olan yapım, Assassin’s Creed Odyssey'in geliştiricileri tarafından yapılıyor.

Bazı oyuncular ise Gods & Monsters'ın, Monster Hunter serisine benzeyeceğini iddia ediyor. Fantastik tarafı güçlü oyun, umarız satış anlamında Ubisoft'u memnun edebilir.

Gods & Monsters Çıkış Tarihi: 25 Şubat 2020

GODS & MONSTERS

WATCH DOGS LEGION

Ubisoft'un sevilen oyunlarından Watch Dogs'un yeni bir versiyonuyla ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı. 

Oyunun hikayesine gelecek olursak; Watch Dogs'un son serisinin Londra'da geçeceği daha önce duyurulmuştu. Ünlü bir haber ve oyun inceleme internet sitesi olan Kotaku, oyunun Londra'da geçeceğini doğrulamıştı. Amazon üzerinden ön siparişi alınan ürünün açıklamasında da benzer ifadelere yer verilirken, biraz daha fazlasını da içeriyor. Buna göre Watch Dogs Legion'ın hikayesi Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması (Brexit) sonrasında, İngiltere'nin başkenti Londra'da geçecek. Bununla birlikte Brexit'in etkileriyle birlikte Londra'da değişen yaşam koşullarını oluşabilecek toplumsal sorunlar ele alınacak.

Watch Dogs Legion Çıkış Tarihi: 6 Mart 2020

WATCH DOGS LEGION

RAINBOW SIX QUARANTINE

Taktiksel FPS türünün en önemli örneklerinden bir tanesi olan Rainbow Six markasına ait yeni bir oyun daha duyuruldu. Rainbow Six Quarantine, Six Siege'den farklı olarak rekabetçi olmayan bir yapıda olacak. Oyuncuları hikaye tabanlı 3 kişilik bir co op deneyimine davet eden geliştiriciler, yayınlanan videoya göre zombi temasını bizlere sunacak.

Bu moda benzer bir yapıda olan yeni oyun, Rainbow Six Siege'de oynadığımız karakterleri kontrolümüze veriyor. Yine taktiksel bir yapıda olacağı açıklanan Rainbow Six Quarantine, Rainbow Six markasını yakından takip eden oyuncuları heyecanlandırdı.

Rainbow Six Quarantine Çıkış Tarihi: 2020 Başları

RAINBOW SIX QUARANTINE

PSYCHONAUTS 2

Birçok kişi tarafından sevilen platform oyunu Psychonauts’ın devam oyunu Psychonauts 2’nin çıkış tarihiyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Oyunun geliştiricisi Double Fine, oyunun çıkış tarihinin ertelendiğini söyledi ancak neden olduğuna dair bir bilgi vermedi.

Bu arada Double Fine’ın Xbox Game Studios tarafından satın alınması sonucu oyunun çıkış yapacağı platformlarda bir değişiklik olmayacak. Oyun, çıkışını PlayStation 4, Xbox One, PC, Linux ve MacOS platformlarına yapacak. Double Fine, Fig üzerinden yaptığı açıklamada bu noktaya özellikle dikkat çekti.

Psychonauts 2 Çıkış Tarihi: 2020

PSYCHONAUTS 2

SUPER MEAT BOY FOREVER

Nisan 2019'da çıkış yapması planlanan zor platform oyunu Super Meat Boy Forever'ın çıkış tarihi ertelendi.

Geliştirici Team Meat: "Super Meat Boy Forever'ın son parçalarını bitirmeye çalışıyoruz ve bunu sağlıklı ve sürdürülebilir bir hızda yapıyoruz. Bu hızı koruyacağız ve bu da Nisan 2019'da oyunu çıkaramayacağımız anlamına geliyor. Bunun için üzgünüz." dedi.

Super Meat Boy Forever Çıkış Tarihi: 2020

SUPER MEAT BOY FOREVER

CHIVALRY 2

Torn Banner Studios, Chivalry II için geliştirici olarak geri dönerken, Tripwire Interactive bu kez yayıncı olarak görev yapıyor. Geliştirici neticesinde, kitlesel olarak iyileştirilmiş grafikler, daha büyük savaş alanları ve 64 oyuncu sunucusu bu kez standart olacak. Muharebe daha akıcı olmak için elden geçirildi ve monte edilen savaş da bu mücadeleye dahil oldu.

Chivalry II , 2020'de zaman zaman ayrıcalıklı olarak Epic Games Store'a geliyor. Bu lansmanı 12 ay sonra diğer PC platformlarına yönlendiriyor.

Chivalry 2 Çıkış Tarihi: 2020

CHIVALRY 2

LEGO STAR WARS: THE SKYWALKER SAGA

Lego oyunları bildiğiniz üzere tek düze ve genellikle çocuklar için yapılır. Kitle böyle olunca da puzzle ve diğer materyaller bir yerden sonra çok sıkmaya başlar fakat E3'te duyurulan ve birçok kişinin merakla beklediği Lego Star Wars: The Skywalker Saga böyle olmayacak gibi duruyor.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga Çıkış Tarihi: 2020

LEGO STAR WARS: THE SKYWALKER SAGA

KERBAL SPACE PROGRAM 2

Steam üzerinde 2013 yılında erken erişime açılan ve 2015 yılında beta sürecinden çıkıp yayınlanan uzay uçuş simülasyonu Kerbal Space Program’ın (KSP) devam oyunu Kerbal Space Program 2 sonunda duyuruldu. İlki oldukça beğenilen ve yüksek inceleme puanları alan KSP’nin devam oyununda bizleri keşfedilecek yeni gezegenler ve yepyeni özellikler bekliyor olacak.

KSP2’nin bir erteleme durumu olmaması halinde 2020’nin Mart ayında önce PC’ye ve akabinde konsollara gelmesi planlanıyor.

Kerbal Space Program 2 Çıkış Tarihi: Mart 2020

KERBAL SPACE PROGRAM 2

HUMANKIND

HUMANKIND aslında kısa bir süre önce Sega tarafından açılan HMNKD isimli tanıtım sitesi ile ortaya çıkmıştı. PC için geliştirilmekte olan sıra tabanlı strateji oyunun önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulması planlanıyor.

HUMANKIND oyununda tarihsel gerçek olaylara tanık olacak, ünlü kişilere önderlik edecek ve büyük bilimsel buluşlara imza atmanın yanı sıra dünyanın doğal harikalarını keşfedebilecek veya insanlığın dikkate değer icatlarını inşa edeceğiz.

Humankind Çıkış Tarihi: 2020

HUMANKIND

CRUSADER KINGS 3

Crusader Kings 2‘nin ücretsiz olmasının ardından bir güzel haber daha geldi. Crusader Kings 3 Steam‘de duyuruldu. Strateji severlerin en önemli oyunlarından birisi olan oyun 2020 yılında piyasaya sürülecek.

Serinin ikinci oyunu birçok strateji seven oyuncu tarafından olumlu geri dönüşler almıştı. Taht kavgalarını, savaşmak yerine diplomasi ile de gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle taht’a geçmek için yapılan entrikalar oyuncuları en çok cezbeden kısımları.

Crusader Kings 3 2020 Yılında Geliyor

Crusader Kings 3 Çıkış Tarihi: 2020

CRUSADER KINGS 3

STALKER 2

GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. Remastered planı bulunmayabilir ama devam oyunu üzerine çalışıyor. GSC Game World, internet sitesinde bir anda S.T.A.L.K.E.R. 2’yi duyurdu. Uzun bir hakkında yazısının alt kısmına “Şirket şu anda S.T.A.L.K.E.R. 2’yi geliştiriyor” cümlesini ekleyen GSC, oyunun internet sitesini de açtı.

Sitede şimdilik oyunun adının bulunduğu bir zemin ve çıkış yılı haricinde hiçbir bilgi veya ekran görüntüsü bulunmuyor. Oyunun çıkacağı tarih ise 2021 olarak belirlenmiş. Yani önümüzde daha 3 yıl gibi bir süre var.

STALKER 2 Çıkış Tarihi: 2021

STALKER 2

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 REMASTERED

İlk olarak Mart 2018’de Amazon Italy veritabanında ortaya çıkan CoD MW2 Remastered şimdi de, ünlü sınıflandırılma kuruluşu PEGI tarafından listelenmiş durumda.

28 Şubat’tan itibaren PEGI üzerinde listelendiği gözlemlediğimiz Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered‘in sadece hikaye modunun yeniden geliştirildiğini görüyoruz.

Şimdilik oyunun Multiplayer (çoklu oyuncu) kısmının, remastered versiyona dahil olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak, CoD MW1′in remastered versiyonunu da göz önünde bulunduracak olursak, söz konusu çoklu oyuncu modunun da remastered sürüme ekleneceğini de tahmin etmekteyiz.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 REMASTERED

AGE OF EMPIRES 4

Microsoft imzası taşıyan seri ilk 2 oyunuyla ismini klasikler arasına yazdırmayı başarmıştı. Dürüst olalım, 3. oyun hiç bir zaman ilk 2 oyunun yarattığı etkiyi yaratamadı. Hatta yakınına bile yaklaşamadı.

Peki ya 4. oyun? Hatırlanacağı üzere Microsoft yaklaşık olarak 2 sene önce Age of Empires 4’ü resmen duyurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Xbox’ın önemli isimlerinden biri olan Aaron Greenberg konu hakkında bazı söylemlerde bulundu. Greenberg, Age of Empires 4 için ilk oynanış videosunun 14 Kasım’da Londra’da düzenlenecek olan XO19 etkinliğinde gösterileceğini belirtti.

Oyunun çıkış tarihinin de bu gösterimde açıklanması bekleniyor. Genel kanı ise AoE 4’ün 2020’nin 2. çeyreğinde satışa sunulması yönünde. Yine de bekleyip göreceğiz.

Age of Empires 4 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

AGE OF EMPIRES 4

SERIOUS SAM 4: PLANET BADASS

Serious Sam serisinin geliştiricisi Croteam, Serious Sam 4:Planet Badass oyununun Steam sayfasını yeni görseller ve detaylar ile güncelledi. Detaylar arasında serinin önceki oyunlarda gördüğümüz Kamikaze ve Kleer gibi yaratıkların yeni oyun içerisinde de yer alacağı belirtiliyor. Ayrıca gelecekte ikonik olabilecek yeni yaratıklar da serinin yeni oyununda yer alacak.

Serinin yeni oyununda oyuncuları, isteğe bağlı hedeflerin bulunduğu, sırların ve ölümcül tuzakların yer aldığı devasa bir harita bekliyor olacak. Ancak yine de Serious Sam 4: Planet Badass bir açık dünya oyunu olmayacak. Oyunun içerisinde ayrıca motosiklet, kurşun geçirmez Popemobile gibi araçlar da yer alacak. Aynı zamanda Rodriguez, Jones, Hellfire ve ekibin geri kalanı, artık sadece ara sahnelerde görünmeyecek ve serinin yeni oyunu Planet Badass’te Sam’e katılacaklar.

Serious Sam 4 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

SERIOUS SAM 4: PLANET BADASS

DEAD ISLAND 2

Geçtiğimiz senelerde duyurulan, ancak sonrasında iptal olduğu açıklanan, fakat sonrasında yine geçtiğimiz sene geliştirme aşamasında olduğu açıklanan oyun tekrar gün yüzüne çıktı. Ünlü dağıtımcı firma THQ Nordic'in yatırımcılar için hazırladığı sunumda gözüken Dead Island 2'nin, geliştirme aşamasında olduğu resmi olarak duyuruldu. İlk oyunuyla başarıya ulaşan yapım, bizlere güzel bir zombi teması sunmuştu.

Dead Island 2 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

DEAD ISLAND 2

NIOH 2

Souls oyunlarına benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken ve ciddi anlamda güzel bir Souls benzeri oyun olan Nioh, yakaladığı başarıdan sonra yeni oyununu duyurmuştu. Geçtiğimiz dönemlerde duyurulan Nioh 2 ile beraber seri haline gelen oyun markası, büyük bir oyuncu kesimi tarafından bekleniyor. Şimdi ise Nioh 2 için yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Oyunun Kasha isimli bölüm sonu canavarıyla yapılan dövüşüne odaklanan videosu aksiyonu ön planda tutmuş. Grafiksel olarak geliştirilen Nioh 2, ilk oyuna nazaran daha hızlı bir oynanışa sahip durumda. Souls serisine göre daha zor olan Nioh serisi, ikinci oyununda da bu tarzını koruyacaktır. Japon temasını işleyen oyun yine Team Ninja tarafından geliştiriliyor.

Nioh 2 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

NIOH 2

MAGIC: THE GATHERING ARENA

Wizrds of the Coast yayınladığı basın bülteniyle birlikte Magic: The Gathering Arena’nın açık beta testlerinin Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika bölgelerinde başladığını duyurdu. PC oyuncuları bugünden itibaren MTG Arena olarak da bilinen Magic: The Gathering Arena’yı indirip açık beta testlerine katılabilirler.

PC’ye uyarlanan kart oyununda oyuncular zengin bir strateji ve oynanabilirlik elementleriyle karşılaşacaklar, bire bir mücadelelere girecekler. Quick ve Comptetive Play olmak üzere iki farklı mod buluncak ve önceden tasarlanmış 5 deste oyunculara sunulacak. Bu desteleri Tutorial yani eğitim kısmını tamamlayan oyuncular elde edecek. Tutorial tamamlandığı zaman oyuncular kendi destelerini geniş Magic kart kütüphanesi içinden seçerek özelleştirebilecek.

Magic: The Gathering Arena Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

MAGIC: THE GATHERING ARENA

BALDUR’S GATE 3

Daha önce söylenti olarak ortaya çıkan Baldur's Gate 3, resmi olarak Divinity: Original Sin ve Divinity: Original Sin 2'nin yaratıcıları Larian Studios tarafından sunulacak ve Google Stadia'ya gelecek.

Oyun, bir önceki büyük Baldur's Gate 2 girişinden 19 yıl sonra veya ek paketi sayarsanız 18 yıl sonra sunuluyor ancak hayranların halen oyunu heyecanla bekledikleri söylenebilir. Yine de resmi duyuruya rağmen oyun veya yayım tarihi hakkında pek fazla bilgimiz bulunmuyor ve tüm bilgimiz, Larian'ın Stadia sunumu sırasında yaptığı ön tanıtım videosundan geliyor.

Baldur’s Gate 3 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

BALDUR’S GATE 3

THE ELDER SCROLLS 6

Skyrim‘in inanılmaz başarısının ardından yıllardır bu anı bekliyorduk. E3 2018‘de sonunda uzun süredir beklenen “o” duyuru gerçekleşti ve TES serisinin yeni halkası The Elder Scrolls 6 duyuruldu.

Oyunun nasıl olacağını, neye benzeyeceğini ve hatta hangi Tamriel ülkesinde geçeceğini henüz bilmiyoruz. Ama bildiğimiz tek bir şey var; Yıllardır Skyrim’i gördüğü her konsola ve cihaza portlayan Bethesda kapalı kapılar ardında yeni nesil TES oyununu geliştirmekle meşgulmüş.

The Elder Scrolls 6 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

THE ELDER SCROLLS 6

STARFIELD

Şu sıralar en çok beklenen oyunu The Elder Scrolls VI olan Bethesda aslında uzun bir süredir başka bir oyun üzerinde çalışıyor.

Starfield Bethesda’nın 25 sene sonra yarattığı ilk orijinal seri olacak. Aynı zamanda oyunun uzayda geçeceği bilgisi dışında bilinen çok fazla bir şey yok. Yani şu anda oyun tam bir gizem abidesi.

Starfield’ın çıkış tarihiyle alakalı Bethesda tarafından yapılan net bir açıklama yok. Starfield’ın proje yöneticisi Todd Howard, oyunun mevcut jenerasyon konsollara çıkış yapmayabileceğini söyledi. Bu açıklamayla birlikte elimizde net olmasa da bir tarih aralığı var diyebiliriz. Oyunun yeni jenerasyonla yakın bir zamanda çıkacağını varsayarsak, çıkış tarihi olarak 2020 ve 2021 yılları aralığını düşünebiliriz.

Starfield Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

STARFIELD

STAR CITIZEN

Küçük bir Kickstarter kampanyası ile başlayan ancak sonrasında oldukça büyük bir bağış kampanyasına dönüşen Star Citizen, şu anda  hala geliştirilme aşamasında bulunuyor. Alfa sürümüyle dışarıdan erken erişim bir oyun gibi eksikleri varmış şeklinde gözükse de, oyun şu anda Destiny serisinden daha fazla içerik sunuyor. Hikaye temalı fragman ise fazlasıyla güzel olmuş. Gary Oldman, Mark Hamill ve Liam Cunningham gibi ünlü oyuncuların yer aldığı oyunda, senaryonun bizlere neler anlatacağını merak ediyoruz.

Star Citizen Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

STAR CITIZEN

SYSTEM SHOCK 3

System Shock serisinin devam oyunu System Shock 3, 2015 yılında duyurulmuştu. Aradan geçen zaman içinde System Shock 3'ün yapım aşaması defalarca sekteye uğradı. Bioshock gibi pek çok oyuna ilham olmuş, türünün en iyi örnekleri arasında gösterilen System Shock markasının hakları son olarak Starbrezee'e geçmişti. (Starbreeze, System Shock 3'ün haklarını 2017 yılında OtherSide Entertainment'tan satın almıştı.) Ancak finansal olarak çalkantılı bir dönem yaşayan Starbrezee, markanın haklarını yeniden OtherSide Entertainment'a geri satmıştı.  

Henüz çıkış tarihi belli olmayan System Shock 3’ün geliştirici ekibine ilk System Shock ve Deus Ex oyunlarında da yapımcılık, tasarımcılık ve yönetmenlik yapmış olan Warren Spector önderlik ediyor. Oyunun şimdilik yalnızca PC platformu için geliştirildiği doğrulanmış durumda.

System Shock 3 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

SYSTEM SHOCK 3

ELDEN RING

Yazar George R.R.Martin, Game of Thrones'un sona ermesinin ardından kolları yeni projesi için kolları sıvadı. Sızdırılan bilgilere göre yeni bir oyun üzerinde çalışan Martin, Dark Souls'un geliştiricisi From Software'in danışmanı konumunda.

Bu söylentilerin yanı sıra Niko Partners'ta kıdemli analist olarak çalışan Daniel Ahmad, Elden Ring'in posterini paylaştı. Bu yeni oyunun Hidetaka Miyazaki ve George R.R. Martin tarafından üretine yeni bir dünyada geçtiğini yer belirten Ahmad, oyunun Xbox One, PS4 ve PC'de oynanabileceğini de ekledi. 

Söylentilere göre Elden Ring'de oyuncular yeni krallıklar keşfediyor. Oyuncular, her bir krallığın hükümdarını öldürdürdüğünde ise yeni özel yetenekler ve doğaüstü güçler kazanıyor. 

Elden Ring Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

ELDEN RING

DEATHLOOP

Dishonored serisinin yanında Prey 2 ile oyuncuları kendini sevdiren Arkane Studios, yeni oyununu E3 2019'da duyurdu. Deathloop adını alan yeni oyun, oyuncuları farklı bir temayla tanıştıracak. İki karakterin birbirini avladığı oyunda zamanın büyük bir önemi bulunuyor. İki suikastçiden birini seçip oynadığımız oyunda co op mekaniğinin olup olmayacağı belli değil. Bunun yanında hikaye moduna sahip olacağı söylenen oyunda Dishonored'a benzer oynanış öğeleri olacak.

Deathloop Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

DEATHLOOP

GHOSTWIRE: TOKYO

Bethesda'nın E3 2019 sunumu merakla bekleniyordu. Firmadan The Elder Scrolls 6, Dishonored 3, Evil Within 3 gibi oyunlardan yeni bilgiler gelmesi bekleniyordu. Ancak sürpriz Shinji Mikami'den geldi. Mikami'nin  yeni aksiyon ve hikaye odaklı oyunu Ghostwire Tokyo duyuruldu. Oyunun Tokyo'da geçeceği ve paranormal olaylar yaşanan dünyayı kurtarmaya çalışacağımız belirtildi. Oyunun çıkış tarihi ve hangi platformlara geleceği açıklanmadı.

GhostWire: Tokyo Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

GHOSTWIRE: TOKYO

BEYOND GOOD & EVIL 2

Oyunda bir korsan kaptanı canlandıracağımızı biliyorduk. Yayınlanan oyun videosu ile birlikte, yöneteceğimiz karakterlerin ne tür özellikleri, ekipmanları ve hareketleri olacağı, ne çeşit geliştirmeler yapılabileceği gibi bilgiler paylaşılıyor. Hem karakterler hem de kullandığımız gemiler için geliştirmeler (augments) bulunacakmış oyunda.

Beyond Good & Evil 2 önümüzdeki dönemin merakla beklenen yapımlarından birisi. İlk oyunu sevenler için ayrı bir hevesle beklendiğini söyleyebiliriz. Bakalım beklentileri karşılayabilecek ve beğenilecek mi. Umarım sonunda karşılaştığımız tablo hayal kırıklığı olmaz. Takipteyiz.

Beyond Good & Evil 2 Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

BEYOND GOOD & EVIL 2

LEGENDS OF RUNETERRA

Riot Games, League of Legends'ın 10. yıllarını kutlamak için düzenledikleri etkinlikle beraber hayranlarının karşısına sürprizlerle birlikte çıktı. Bunların arasında yeni oyunlar da tanıtıldı. Bu oyunlardan biri de Blizzard'ın Hearthstone oyununa benzer bir kart oyunu olan Legends of Runeterra oldu.

Oyun şu anda beta sürecinde ve bununla birlikte bazı yayıncılar oyuna erişim sağlayabiliyor. Beta kaydı olmayan normal oyuncular ise oyuna erişemedikleri için hayal kırıklığına uğramışlardı fakat aslında oyunun beta sürümü erişilemez değil. Sıradan oyuncuların da oyuna erişebilmesi için bir yol mevcut.

Legends of Runeterra Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

LEGENDS OF RUNETERRA

PROJECT A

Riot Games, League of Legends’ın 10. yılı etkinliklerinde 5 yeni oyun, 1 dizi ve 1 belgesel duyurdu! Oynanış tarzı ve grafikleri ile Fortnite, Team Fortress ve Overwatch’ı hatırlatan karakter tabanlı fps oyunu Project A, işte o yeni oyunlardan birisi. Project A, geçici bir kod ad. 2020 yılında hem oyunun adını öğrenmiş, hemde oyunu oynama fırsatına sahip olacağız. Çünkü Project A, 2020 yılının ortaları veya sonuna doğru piyasada olacak.

Project A Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

PROJECT A

PROJECT L

League of Legends‘ın 10. yıl kutlamalarında Riot Games büyük patlamalar yapmıştı ve dünyaya birçok şey duyurmuştu. Bunlardan birisi ise ismi belli olmayan sadece kod adıyla hitap ettikleri Project L. Evet daha oyunun ismi bile belli değil ve ortaya atılmış herhangi bir çıkış tarihi, kapalı alpha vb. açıklanan herhangi bir şey yok. Project L tasarımcısı ve EVO‘nun kurucu ortaklarından Tom Cannon bu konuya bir netlik getirmişti.

Project L Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

PROJECT L
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!