Pokemon Go Harika Bir Yıl Geçiriyor

Pokemon Go Harika Bir Yıl Geçiriyor

Oyun dünyasının bir zamanlar en popüler oyunlarından biri olan Pokemon Go, görünüşe göre bu yılda oldukça başarılı işlere imza attı. Sensor Tower tahminlerine göre 2020'nin ilk 10 ayında 1 milyar dolar gelir elde etti.

Verilere göre 2020, geçen yıla göre %11, 2019'un ilk 10 ayına göre ise %30 daha fazla harcama yapışdı ve Pokemon Go'nun bugüne kadar geçirdiği en iyi yıl oldu.

Bu yılın ilk 10 ayında oyun, küresel oyun harcamalarına göre en çok oynanan üçüncü mobil oyun oldu. PUBG Mobile ve Honor of Kings'in hemen ardından gelmektedir.

Bugüne kadar, oyun 1,5 milyar dolardan fazla veya toplam harcamaların %36,3'ü kadar harcama yapılarak en iyi pazar olan ABD ile küresel oyuncu harcamalarından yaklaşık 4,2 milyar dolar kazandı. İkinci sırada Japonya ve üçüncü sırada Almanya yer alıyor.

Google Play kullanıcıları oyuna toplam 2.2 milyar dolar harcarken, App Store kullanıcıları ise 1.9 milyar dolar harcadı.

Oyun bugüne kadar 600 milyon kez kuruldu ve en çok yükleme ABD'de gerçekleşti. Google Play, 466 milyonla en çok yükleme yapılan platform oldu ve App Store'da yalnızca 132 milyon indirme gerçekleştirildi.