Pokemon Sword & Shield En Çok Satan Üçüncü Pokemon Oyunu Olmayı Başardı

0 Yorum · 2096 Görüntüleme

Pokemon Sword and Shield, tüm zamanların en çok satan Pokemon oyunlarının saflarına yavaş yavaş yükseliyor. En son yayınlanan resmi istatistiklerde dördüncü sırada olsa da muhtemelen son istatistiklerde üçüncü sıraya da yerleşmiş olabilir.


Nintendo'ya göre Pokemon Sword and Shield, Switch'te 17.37 milyon kopya sattı. 17.67 milyon kopya ile popüler Pokemon Diamond ve Pearl oyununa neredeyse yetişti.

Gen 4 oyunları o kadar popüler ki yakında çıkabileceği söylenen Pokemon Diamond ve Pearl remake söylentileri bile var. Ancak, en yeni nesil oyunlar üçüncü sırada yer alıyor. En son satış rakamlarının yayınlanmasından bu yana altı hafta geçtikten sonra, Sword and Shield’ın Gen 4'ü devirmek için ekstra 300.000 satış yaptığını varsayabiliriz.

Gen 1 ve Gen 2 Hala En Tepede

Birinci ve ikinci sıradaki oyunlar bizi şaşırtmıyor. Pokemon Gold ve Silver, 23.1 milyon kopya satışa sahip. Pokemon Crystal, Pokemon HeartGold ve SoulSilver'i (2009'dan sonra yeniden yapıldı) dahil ederseniz, bu sayı 42.21 milyon satışa ulaşıyor. Ancak birçoğu bunun adil bir karşılaştırma olmayacağını savunuyor.

Tabii ki, bugüne kadar en çok satan Pokemon oyunları, tüm seriyi başlatan oyunlar, yani Pokemon Red, Blue (ve Green). 1996 yılında batıdan iki yıl önce piyasaya çıkmasına kıyasla Japonya'da Pokemon Blue olduğu için bu karşılaştırmaya Green'i dahil etmek adil olacaktır. Bu üçü toplamda 31.38 milyon kopya sattılar.

Klasiklerin yeniden yapımını ve ek varyasyonlarını da eklersek, yani Pokemon Yellow, FireRed, LeafGreen ve Nintendo 3DS'de yeniden satışlarını sayarsak, bu sayı 59.52 milyona ulaşıyor. Pokemon'un bugün bile popülerliğini kaybetmemesine şaşmamalı.

İşte 31 Mart 2020'ye kadar satılan tam liste birimleri:

  • Pokemon Red, Blue and Green: 31.38 milyon kopya
  • Pokemon Gold and Silver: 23.10 milyon kopya
  • Pokemon Diamond and Pearl: 17.67 milyon kopya
  • Pokemon Sword and Shield: 17.37 milyon kopya
  • Pokemon X and Y: 16.45 milyon kopya

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!