Red Dead Redemption 2’nin Oyun Dosyalarında Meksika Haritası Bulundu!

Red Dead Redemption 2’nin Oyun Dosyalarında Meksika Haritası Bulundu!

     Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen ve oyun sektörünü altüst eden Red Dead Redemption 2, yankı uyandırmaya devam ediyor. Hemen hemen her oyuncu tarafından merak konusu olan ilk oyundan bölümlerle karşılaşıp karşılaşılmayacağı sorusu cevap bulmuşa benziyor. 

    Özellikle iki oyunun hikayeleri arasındaki bağlantı ve ikinci oyunun final bölümündeki karakterler, oyunculara ilk oyunu oynatma hevesini arttırıyordu. Şimdi de ilk oyunla alakalı farklı bir detay karşımıza çıktı. Oyunun dosyaları içerisinde ilk oyunla ilişkilendirilen izlere rastlandı. 

      GTA Forums’ta VideoTech UK adlı bir kullanıcı tarafından yayınlanan bu detaylarda, Red Dead Redemption 2’nin oyun dosyaları içerisinde çeşitli haritalar olduğunu gözüküyor. Bu haritaların ise Meksika Haritası modellemeleri olduğu belirtiliyor.

      Ayrıca kullanıcının yaptığı paylaşımda birçok kaplamaya, harita şablonlarına da yer verildi. Bu dosyaların ilk oyunla bağdaştırılmasının en büyük sebeplerinden biri, ilk oyunun hemen hemen çoğu kısmında Meksika’da at koşturmuş olmamız. Bundan dolayı da oyun dosyaları içerisinde bulunan bu detaylar oyuna yeni güncellemelerin geleceğinin haberini veriyor olabilir.

       Tüm iddiaların yanında bir sebep daha konuşuluyor. İlk oyunun yeniden yapımı için ikinci oyunun oyun motorunu kullanarak hazır nesnelerin kullanabileceği iddialar arasında. Ancak en güçlü iddia şu an itibariyle Red Dead Redemption 2’ye yeni bir Meksika haritasının eklenmesi. Paylaşıma yapılan yorumlar arasında, oyunda Meksika kısmına geçilebileceğiyle alakalı iddialarda mevcut. Eğer böyle bir şey mümkünse yayınlanan bu görsellerin oyuna gelecek herhangi bir güncellemeyi değilde şu an oyunda mevcut olan Meksika haritalarını temsil ediyor olabilir.

       Şu an itibariyle Rockstar Games’ten herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.