Redkit ile Modların Tam Desteği Sunan “The Witcher 3” Son Güncellemesini Alıyor

Redkit ile Modların Tam Desteği Sunan “The Witcher 3” Son Güncellemesini Alıyor

[ad_1]

Polonyalı geliştiriciler CD Projekt RED stüdyosundan, The Witcher 3: Wild Hunt’ın ilk piyasaya sürülmesinden dokuz yıl sonra mod desteğini nihayet hayata geçirildi. RPG severlerin sevdiği oyun için modlama imkanlarını önemli ölçüde geliştiren bir güncelleme yayınlandı. Artık meraklılar için oyunda tamamen yeni hikayeler oluşturmak daha kolay olacak ve sıradan oyuncular için de yeni içerik dosyalarını yüklemek daha basit olacak.

Haberlere göre, mod desteği içeren bu güncelleme şu anda yalnızca The Witcher 3: Wild Hunt’ın PC sürümü için kullanılabilir durumda. Yama, oyun dosyalarının okunmasında genel değişiklikler yaparak oyuncuların özel modları daha kolay yüklemelerine olanak tanır. Oyuna Steam Workshop desteği eklendi ve tüm yeni modlar, ek içerik olarak oyun tarafından tanınacak, bu da uyumluluklarını artırmalı.

Ayrıca, The Witcher 3 REDkit adında bir araç kamuya açık kullanıma sunuldu. Bu, oyun motoru seviyesinde içerik değiştirmenize ve eklemenize olanak tanıyan tam teşekküllü bir oyun editörüdür, bunu daha önce yapmak oldukça zordu.

Modifikasyon seven herkese hatırlatmak isteriz ki sitemizde binlerce farklı mod bulunmaktadır. Oyunun ilgili bölümünde, en son sürüm dahil olmak üzere tüm oyun sürümlerini destekleyen, her zevke uygun modlar bulabilirsiniz.