Remedy, Alan Wake 2 için ilk DLC’nin yakında duyurusunu yapacak gibi görünüyor.

Remedy, Alan Wake 2 için ilk DLC’nin yakında duyurusunu yapacak gibi görünüyor.

Remedy Entertainment, geçen yıl Alan Wake 2’nin piyasaya sürülmeden önce, oyunun çıkışını takiben iki ödemeyle genişletme paketi alacağını duyurdu. Bu genişletmelerden her ikisinin de 2024 yılında bir noktada piyasaya sürülmesi gerekiyor ve görünüşe göre yakın zamanda bunlardan ilki resmi olarak duyurulacak – en azından bazı son teaserlara göre.

Öncelikle, Remedy Entertainment sosyal medyada dönüştü, örneğin Twitter’daki kullanıcı adını Poison Pill Entertainment olarak değiştirerek (tabii ki, Remedy’nin tam zıttı olan bir şey) ve başlığını ve profil resmini değiştirdi.

Bu değişiklikler neredeyse kesinlikle Alan Wake ile ilişkilendirilebilir ve Remedy, Twitter’da serinin sayfasını etiketleyen ve Poison Pill Entertainment logosunu içeren bir tweet paylaşarak bunu mümkün olduğunca açık hale getirmeye çalışıyor, Night Springs’e atıfta bulunuluyor.

İlginçtir ki, Summer Game Fest’in yapımcısı ve sunucusu Jeff Keighley’nin, 7 Haziran’daki yaklaşan sunumun duyurusunu yapma ipucu verdiğine dair işaretler de bulunuyor, Remedy’yi eski gülücük emojileriyle tweetlemiştir.

Geçen yıl Remedy’nin sağladığı bilgilere göre, Alan Wake 2’nin genişletme paketleri Night Springs ve The Lake House adını taşıyacak. İlk genişleme paketinde oyuncular, “Alan Wake dünyasında geçen hayali bir televizyon şovu olan Night Springs’in bağımsız bölümlerinde birkaç karakteri kontrol edecekler”, ikincisinde ise “Caldron Gölü kıyısında bulunan gizemli bir nesneye odaklanılacak”, burada, bek…

Remedy Entertainment daha önce, Alan Wake 2’nin 2024 ilkbaharında ücretsiz bir fotoğraf modu da alacağını duyurmuştu. Umarız yakında bu konuda daha fazla detay açıklanır.