Resident Evil 9’in Korku Hikayesi: Oyun Bu Yaz Duyurulacak ve 2025’in Başında Çıkacak

Resident Evil 9’in Korku Hikayesi: Oyun Bu Yaz Duyurulacak ve 2025’in Başında Çıkacak

Oyun geliştiricileri, Capcom ve Resident Evil serisi oyun sızıntılarıyla uzmanlaşan güvenilir içeriden Dusk Golem, korku serisinin yeni bir bölümü hakkında güncellenmiş bilgiler paylaştı. Bu sefer, serinin hayranları için iyi haberler var: geliştiriciler, Resident Evil 9’un bazı üretim problemlerini aştı ve artık oyun, hatta içsel olarak ertelenecek değil. Oyun muhtemelen çok yakında resmen duyurulacak, büyük ihtimalle bu yaz gerçekleşecek.

Daha önce içeriden gelen bir uyarıyla Resident Evil 9’un geliştirme sürecinde ciddi bir gecikme olabileceği belirtilmişti. Oyunun bu yıl duyurulma ihtimali bile olmayabilirken, çıkış tarihi ciddi bir şekilde ertelenmişti. Artık buna endişelenmeye gerek yok. Dusk Golem, Capcom’un tüm zorlukları aştığını ve oyun üretiminin şimdi önceden belirlenen plana göre ilerlediğini iddia ediyor.

Yeni Resident Evil bölümü çok yakında duyurulacak. Muhtemelen bu yılın haziran ayındaki yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek. İçeriden gelen bilgilere göre oyunun çıkış tarihi önümüzdeki yılın başına planlanmış. Sızıntı yazarına göre, Resident Evil 9’un çıkış tarihi Ocak 2025 olarak belirlenmiş.