Mercedes-Maybach Yeni Lüks Elektrikli Cabrio Açıkladı

Mercedes-Maybach Yeni Lüks Elektrikli Cabrio Açıkladı

Elektrikli Cabrio

Elektrikli Cabrio

Son birkaç yılda, elektrikli araçlar (EV), Tesla, Chevrolet, Volkswagen gibi otomobil üreticilerinin ve diğerlerinin verimli, şık, yeni modelleri geliştirerek uzun bir yol kat etmesini sağladı. Şu anda, Tesla, hem lüks hem de sedanlardan yarı kamyonlara kadar uzanan daha uygun fiyatlı modeller piyasaya sürerek paketi yönetiyor. Ama diğerleri de enerji verimli modellerini ortaya çıkarmak için Tesla’nın izinde gidiyor. 

Geçtiğimiz Cuma Mercedes-Maybach, California’daki 2017 Monterey Otomobil Haftası’nda yeni konsept aracını, Vision 6 Cabriolet‘i piyasaya sürdü. Konsept otomobil, elektrikte yüzde 100 çalışan göz kamaştırıcı, adeta lüks bir çekyat. 

Mercedes-Maybach

Mercedes-Maybach

Daimler AG tasarım sorumlusu Gorden Wagener, bir Mercedes-Benz basın bülteninde “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio modern lüksü nihai lüks alanlarına taşıyor ve tasarım stratejimizin mükemmel bir örneğidir. Nefes kesen oranlar ile lüks bir haute couture iç mekan birleşince nihai bir deneyim yaratmaya yardımcı oluyor.” dedi. 

Elektrikli Araçların Geleceği
Aracın 750 beygir gücü var ve tek bir şarjla 320 km’den (200 mil) fazla gidebilir. Bu yeni model, geçen yıl açıklanan önceki Vision 6 Coupe‘nin mükemmel bir takibi. Yeni modelin tekne kuyruğu ucu var ve arabaya lüks bir yata benzer bir görünüm kazandıran yaklaşık 6 metre uzunluğa sahip.

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Tesla Model 3‘ün tahmini talebi yarım milyondan fazla ve Elon Musk geçenlerde aracın etkileyici uzun menzilli kapasitesi hakkında bilgi sızdırdı. Tesla kaliteli seçenekler üretmeye devam ederken, daha uygun fiyatlı ve hatta eşit derecede lüks modellerden gelen rekabet, tüketiciler için kötü bir şey değildir. Ve bu lüks seçenek, performans, verimlilik ve rahatlık açısından yüksek puanlama imkanı sunar ve açıkçası tarzı, EV’lerin geleceğine büyük bir destek veriyor.