Resident Evil Village’in satışları 9,8 milyon kopyaya ulaştı, Resident Evil 2’nin remake’i ise 13,9 milyon kopya sattı.

Resident Evil Village’in satışları 9,8 milyon kopyaya ulaştı, Resident Evil 2’nin remake’i ise 13,9 milyon kopya sattı.

[ad_1]

Capcom için Resident Evil’in bir gelir kaynağı olarak kalması kimseyi şaşırtmıyor. Japon yayıncı her çeyrek olduğu gibi “Platin Oyunlar” sayfasını güncelledi ve bugüne kadar bir milyondan fazla kopya satan her bir oyunun güncellenmiş satış verilerini sundu. Daha önce yayınlanan oyunların yüksek ve uzun süreli satışları sayesinde Resident Evil serisinde birkaç oyunun satılan kopya sayısı arttı.

Örneğin, 31 Mart itibariyle Resident Evil Village’ın satışı 9,8 milyon kopya olarak yayımlandı, geçen yıl sonundan 500,000 fazla. Resident Evil 4’ün yeniden yapımına ek olarak, daha önce onaylandığı gibi, 7,02 milyon kopya satışı gerçekleştiği biliniyor. Village, ocak-mart döneminde seride en çok satan korku oyunu oldu.

Bununla birlikte, diğer serinin oyunları da başarılı satış rakamları göstermeye devam ediyor. 2019’da çıkan Resident Evil 2’nin yeniden yapımı, üç ay içinde ekstra 300,000 kopya sattı ve toplam satış adedini 13,9 milyona çıkardı. 2020’de çıkan Resident Evil 3’ün yeniden yapımı ise 8,7 milyon kopya sattı, 300,000 daha fazla.

Son olarak, dünya çapında 13,3 milyon satışa ulaşan ve 300,000 kopya satarak artan Resident Evil 7 de mevcut. Genel olarak, serinin tüm bölümleri ve yan oyunları dahil olmak üzere dünya çapında 157 milyon kopya sattığı biliniyor.

Sızıntılar, Capcom’un geliştirme aşamasında olduğu iddia edilen birkaç Resident Evil oyunu olduğunu ve iddiaya göre, Ocak ayındaki yayın öncesinde yakın zamanda duyurulacak olan serinin bir sonraki halkasını içereceğini iddia ediyor.