Riot Games, Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında 1,5 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Riot Games, Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında 1,5 Milyon Dolar Bağış Yaptı

     Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, binlerce insanın enfekte olmasına ve hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu kapsamda birçok şirket sağlık kuruluşlarına büyük bağışlar yapıyor. Bunlara son olarak Riot Games katıldı.

      Salgının en fazla görüldüğü ülkelerden birisi olan ABD'de Los Angeles Belediye başkanı geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak Riot Games'in bağışını duyurdu. Los Angeles Belediye Başkanı açıklamada, “Los Angeles olarak ABD ve dünya ekonomisini geliştiren endüstrilere sahip olmak için burada kutsandık. Oyun sektörünün en önemli liderlerinden birisi olan Riot Games, şehrimiz açısından COVID-19 çalışmalarına destek olmak adına Los Angeles Fonu'na 200.000 dolar ve yerel sivil toplum kuruluşlarına 800.000 dolar bağış yaptı.” dedi 

       Riot Games'in kuruculu olan Brandon Beck ve Mark Merrill, şahısları adına toplam 500.000 dolar bağış yaptı. Riot Games toplamda 1,5 milyon dolar bağış yaparak oldukça önemli bir olaya imza attı. Bizde Gamer.com.tr ailesi olarak bu salgının en kısa sürede önüne geçilebilmesini diliyoruz. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.