Savaş Atı, Kingdom Come: Deliverance 2 oyununu bekleyen oyuncuları birçok gizli öğe ve göndermelerle memnun etmeyi vaat ediyor.

Savaş Atı, Kingdom Come: Deliverance 2 oyununu bekleyen oyuncuları birçok gizli öğe ve göndermelerle memnun etmeyi vaat ediyor.

Ortaçağ Bohemya dünyasına Kingdom Come: Deliverance 2 rol yapma oyunu ile dalış yapmaya hazırlanın. Oyun sizi XV. yüzyılın kanlı Bohemya Savaşı dönemine, olağanüstü olayların kalbine taşıyacak. Adı Henry olan, Sarka köyünden sıradan bir adamın hayatının inanılmaz olaylarla değiştiği oyunda bulacaksınız.

Henry, mütevazı bir demirci olarak başladığı hayatında başka türlü bir çizgiyle baş başa kalır. İhanete duyduğu intikam arzusuyla, Ortaçağ Bohemya’sının güzel ama acımasız topraklarında tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Henry’nin yolu birçok zorlukla kesişecek, renkli karakterlerle karşılaşacak ve kraliyet sarayının ardındaki karanlık sır perdelerini aralayacaktır. Onun hikayesi, sıradan bir hırslı askerden cesur bir asiye dönüşüm hikayesidir, zamanının en güçlü güçlerine meydan okuyabilecek cesur bir kişi haline gelir.

Ebeveynlerinin trajik ölümü genç Henry’nin kaderindeki bir dönüm noktası olur. En yakın insanlarını kaybetmişken, suçlulara intikam etmeye ve adaleti sağlamaya yemin etmiştir. Fakat intikam sadece onun epik macerasının başlangıcıdır. Henry, Macaristan Kralı Sigismund olarak adlandırılan, kıvraklığı ve hainliğiyle Kızıl Tilki olarak bilinen korkunç bir düşmanla karşı karşıya gelir. Güçlü müttefiklerin desteğiyle yan yana gelen Sigismund, tüm Bohemya için ciddi bir tehdit oluşturur. Sadece Henry, etrafında sadık dostlar toplayarak ve tüm beceri ve cesaretini kullanarak despotu durdurabilir ve tarihin akışını değiştirebilir.

Kingdom Come: Deliverance 2’de her kararınız, Henry’nin benzersiz hikayesini şekillendirerek sonuçları olacak. Sadece kahramanın kaderi değil, diğer karakterlerin sizin hakkınızdaki tutumu da sizin eylemlerinize bağlı olacaktır. Karakterinizin, gelişen olaylardaki ahlaki duruşunu belirleyeceksiniz. Adaletin soylu koruyucusu mu yoksa acımasız bir intikamcı mı olacaksınız – seçim sizin. Ayrıca Henry’nin görünümünü kendi zevkinize göre özelleştirebilecek, yeteneklerini geliştirebilecek ve uygun teçhizat seçebileceksiniz.

Kingdom Come: Deliverance 2 geliştiricileri, size XV. yüzyıl Bohemyası’nda unutulmaz bir yolculuk yaşatmak için tarihsel doğruluğa büyük önem verdi. Oyun dünyasını ayrıntılı olarak keşfederek bu dönemin ruhunu tam anlamıyla hissedeceksiniz. Canlı şehir sokaklarında dolaşabilir, farklı sınıflardan çeşitli renkli karakterlerle sohbet edebilirsiniz – basit köylülerden soylu soylulara kadar. Veya geniş kırsal alanlara seyahat ederek, dinlenme banyoları, görkemli kaleler ve daha fazlası sizi bekleyen tavernalarla keşfedin. Oyun dünyasının her detayı titizlikle oluşturulmuş, Ortaçağ atmosferine tam anlamıyla dalmanızı sağlamak için.

Ve elbette, ikinci bölüm yine size gerçekçi savaşlar sunacak. Çelik çıngırtısı, zırhların gıcırtısı ve savaşanların çığlıkları – hepsi savaş alanlarında sizi takip edecek. Oyun, tarihsel doğruluğa uygun geniş bir silah seçimi ve çeşitli dövüş stilleri sunmaktadır. Kılıç veya güçlü darbe silahıyla ustalıkla savaşarak yaya savaşçı olarak savaşabilirsiniz. Veya belki de düşmanları yolunuzda silkeleyerek savaşta atlı olarak savaşmayı tercih edersiniz. Gizlilik sevenler için, ölümcül darbeleri gölgelerden veya okla uzaktan vurarak düşmanları etkisiz hale getirme seçeneği vardır. Dövüş tarzınızı seçin ve Sarka köyünden Henry’nin neler başarabileceğini herkese gösterin.