Snapchat Canlı Konum Takibi Özelliğini Devreye Sokacak

Snapchat Canlı Konum Takibi Özelliğini Devreye Sokacak

Snapchat kullanıcıları, arkadaşlarını takip etmenin yeni bir yoluna sahip olacak. Şirket bugün, örneğin arkadaşlar ve aile bir buluşmaya giderken veya eve giderken geçici bir arkadaşlık sistemi olarak kullanılması amaçlanan gerçek zamanlı konum paylaşımını tanıtacağını duyurdu.

Bu özellik, iOS'taki Find My uygulamasına benziyor. Find My uygulamasına kaydolan kullanıcılar tam konumu görebilir ve paylaşabilir. Snapchat’in yeni özelliği ise bireysel kullanıcılarla 15 dakika veya birkaç saat için etkinleştirilebilir ve yalnızca uygulamadaki ortak arkadaşlar arasında kullanılabilir. Snapchat, takip edilme veya sürekli konum paylaşma baskısı altında kalma riskini azaltmak için, kullanıcıların diğer tarafa bildirim göndermeden paylaşımı duraklatabileceğini söylüyor. Özellik varsayılan olarak kapalı ve tüm Snapchat arkadaşlarıyla gerçek zamanlı konum paylaşma seçeneği yok.

Ayarı etkinleştirmek için kullanıcılar bir arkadaşının profiline gidecek ve konum paylaşımının süresini seçecek. Canlı konum paylaşımının durumu, o arkadaşla sohbet penceresinde görünecek.

Bu güncelleme, Snapchat için ilk canlı konum özelliği. Kullanıcılar, ayda 250 milyon Snapchat kullanıcısı tarafından kullanılan Snap Haritasını dolduran uygulamayı en son kullandıklarında arkadaşlarının nerede olduklarını görmelerine zaten izin verme seçeneğine sahiplerdi.

Bu özellikle Snapchat, tacizleri durdurmaya odaklanan, kâr amacı gütmeyen ulusal bir program olan It's On Us ile iş birliği kuruyor. Arkadaşlık sistemi özelliğine ek olarak, bugünden itibaren Snapchat, görgü tanıklığı farkındalığı hakkında bir uygulama içi mesaj içerecek.