Softtech ve IBM ‘Yapay Zekayla Yeni Ufuklar’ Projesini Hayata Geçirdi

Softtech ve IBM ‘Yapay Zekayla Yeni Ufuklar’ Projesini Hayata Geçirdi

Softtech ve IBM’den Yapay Zeka Projesi

Softtech ve IBM'den Yapay Zeka Projesi

Öğrencilere gelecek teknolojileri anlatarak, teknolojinin geleceğini inşa etmeyi amaçlayan Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden Softtech, IBM ile ’Yapay ZekaylaYeni Ufuklar’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında teknolojinin bugünü ve yarınını öğrencilerle paylaşıyor.

Softtech ve IBM çalışanlarından oluşan Gönüllü Takımları, orta okul öğrencilerine bir eğitim-öğretim dönemi boyunca,21. yüzyıl teknolojileri, doğacak yeni iş alanları, yapay zeka ve makina öğrenmesi hakkında bilgiler veriyorlar.  Öğrenciler,IBM Cloud üzerinde barındırılan bir çevrimiçi eğitim platformu olan “MachineLearning for Kids” aracılığıyla bilgilerini artırıyor.

‘Yapay Zekayla Yeni Ufuklar’ projesi kapsamında Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus + STEM For All projesi doğrultusunda belirlenen ‘SarıyerFahrettin Aslan Ortaokulu’ ve ‘Mehmet Akif Orta Okulu’nda bugüne kadar toplamda 350 öğrenciye ulaşıldı. Nisan ayında başlayan projenin 2. döneminde ise Ankara’da ve İstanbul’da toplam 3 okulda 270 orta okul öğrencisine daha erişilmesi hedefleniyor

IBM ile olan iş birliklerinin farklı alanlarda uzun zamandan beri devam ettiğinivurgulayan Softtech Genel Müdürü MuratErtem, projenin detaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Her geçen gün, yapay zeka daha fazla hayatımıza girecek. Bu sayede yaratıcılığa, araştırmaya ve geliştirmeye daha rahat odaklanacağız. Softtech olarak geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz yapay zekayı ve daha birçok teknolojiyi, geleceğin teknoloji liderleri çocuklarla buluşturmak bizim için çok değerli. IBM gönüllüleri ile birlikte hayata geçirdiğimiz Yapay Zekayla Yeni Ufuklar’ projemizi kamuoyuna duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu proje ile çocukların hayal ve hedeflerinde yeni ufuklar açmak, yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Softtech ve IBM olarak başlattığımız projede, ekosisteme öncülük etmeyi ve daha fazla okulda daha fazla çocuğa eğitim verebilmeyi planlıyoruz.”

IBM Türkiye Ülke Genel Müdürü Volkan Sözmen de konuyla ilgili şu şekilde konuştu: ” Öğrencilerle çalışmak için Softtech ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerin geleneksel eğitim ile 21’inci yüzyıl STEM kariyerlerine ve diğer kariyerlere hazır olma arasındaki boşluğu doldurmasına yardımcı olmak için IBM teknolojileri ile SkillsBuild aktivite kaynaklarını birleştiriyoruz. IBM’in çözümleri, tıpkı müşterilerimizin işlerinive ekonomik gelişimlerini güçlendirdiği gibi, sosyal gelişimi de güçlendirmeye devam edecek.”