Stardew Valley’e Çok Benzeyen Dinkum, Yakında Steam’de Çıkacak

Yorum · 3 Görüntüleme

Stardew Valley çiftçilikten hayvancılığa, şehirden uzak yaşamdan sabah erkenden kalkmaya kadar pek çok şeyi bize aşıladı. Temelinde köy hayatının anlatıldığı ve karakterimizin de köy hayatında kendini geliştirmeye çalıştığı bu oyun tarzına bir yenisi daha ekleniyor.


Bağımsız oyun geliştiricisi James Bendon ve The Irregular Corporation yayıncı firmasının yeni oyunu bu geleneği sürdürmemiz için bizlere içinde yeni özelliklerin de bulunacağı farklı bir deneyim sunacak. Oyunun hikayesi Avustralya’da geçeceği için ortam biraz daha vahşi olacak.

Dinkum, Avustralya’da bir adada ormanların ve bataklıkların bol olduğu bir atmosfer üzerine kurulmuş. Kendi oluşturduğunuz kasabanızı yavaş yavaş büyüterek ve yeni insanları da bünyenize katarak içinde eşsiz eşyaların bulunduğu yeni binalar ve marketler inşa ediyorsunuz. Tıpkı Stardew Valley’deki gibi tarlalar, kümesler inşa edip hasatlarınızı toplayarak bunları satıp para kazanabileceksiniz. Oyunda tavuklar, inekler ve ayılar olduğu gibi bir de Avustralya’ya özgü vombatlar bulunacak.

Oyunda ayrıca hazine avcılığı, balık tutma, böcek yakalama ve hayvan avına çıkma gibi değişik özellikler de bulunacak. Ayrıca köpek balığı, timsahlar ve agresif kangurular gibi vahşi ve tehlikeli hayvanlara karşı da önleminizi almanız gerekecek.

Zorlandığınız zaman yardıma ihtiyacınız olacak. Böyle zamanlarda arkadaşlarınız size yardıma gelebilecek. Evet, Dinkum’un Co-op modu da olacak. Detaylı oyun görüntüleri için videoyu inceleyebilirsiniz.

Dinkum hem 3D grafikleriyle hem de oynamayı kolaylaştıran yenilikleriyle Stardew Valley’i bir adım öteye taşıyacak gibi duruyor. Steam üzerinden mağazası açılan Dinkum’un henüz çıkış tarihi belli değil, ancak üzülmeyin, çünkü Steam’in istek listesine oyunu eklerseniz, oyun yayınlandığında size bildirim gelecek. Biz de oyunun yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizleri gelişmelerden haberdar tutacağız. Takipte kalın.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!