Steam’de bazı bölgelerde PSN desteği olmadan Helldivers 2 yeniden satışa çıkarıldı.

Steam’de bazı bölgelerde PSN desteği olmadan Helldivers 2 yeniden satışa çıkarıldı.
[ad_1]

Helldivers 2 piyasaya çıktı ve binlerce oyuncuyu demokrasi için savaşmaya çekti. Ne yazık ki, PlayStation, oyunu 170’den fazla ülkede satıştan çıkardıktan sonra oyunun başarısı tehlikeye girdi.

Oyun devi PSN hesaplarıyla ilgili taleplerinden hızlıca geri adım attıysa da, bu kooperatif nişancı oyunu bu bölgelerde son zamanlara kadar erişilemezdi.

SteamDB verilerine göre, bazı ülkelerde satın alma kısıtlaması zaten kaldırılmış. SteamDB’de Amerikan Samoası, Guam ve Porto Riko gibi bölgeler listelenmiştir.

Eğer ülke listesine bakarsak, bunlar Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir, bu yüzden Sony’nin bu ülkeyle ilgili bölgeleri geri kazanmaya başladığı görünüyor. Muhtemelen bu listede yakında başka bölgeler de eklenecektir.

Ancak dünya çapındaki tüm kısıtlamaların kaldırılması için biraz zaman gerekebilir. Sony’nin üzerinde durması gereken 100’den fazla ülke olduğundan, oyun devinin muhtemelen biraz zamanı olacaktır.

Yakın gelecekte Sony’nin mevcut durumla ilgili resmi bir açıklama yapması muhtemeldir. Eğer yapmazsa, Arrowhead Game Studios, değişiklikleri açıklamaya muhtemeldir çünkü stüdyo topluluğu oldukça aktif bir şekilde desteklemektedir.

O zamana kadar, Helldivers 2 oyuncuları demokrasi için savaşmaya devam ediyor. Bu savaş henüz bitmedi, bu yüzden topluluğa her zaman yeni katılımcılar gerekmektedir ve küresel düzeyde kısıtlamaların kaldırılmasının ardından burada yakında yeni güçler ortaya çıkabilir gibi görünmektedir.