Steam’de Shadow of the Erdtree’in Derecelendirmesi Karışık Duruma Düştü – Oyuncular Optimizasyon ve Kötü Dengeden Şikayetçi

Steam’de Shadow of the Erdtree’in Derecelendirmesi Karışık Duruma Düştü – Oyuncular Optimizasyon ve Kötü Dengeden Şikayetçi


21 Haziran’da, FromSoftware stüdyosundan Elden Ring için uzun zamandır beklenen büyük ek paket Shadow of the Erdtree yayınlandı.

Ek pakete başlangıçta oyuncular tarafından yüz binlerce oyuncunun çekilmesi ve başlangıçta son derece olumlu incelemeler almasıyla rağmen, şimdi oyuncular ek paketi daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldu. Steam’deki ek paketin derecelendirmesi keskin bir şekilde düştü: Oyuncular oyunun kötü optimizasyonundan şikayet ediyorlar, kendi sözlerine göre, bu durum orijinal oyundan bile daha kötü. Ayrıca, Shadow of the Erdtree kötü dengesizlikle eleştiriliyor: Oyuncular ek paketin mevcut oyuncu seviyesini neredeyse hiç dikkate almadığını söylüyor, bu yüzden boss’lar herhangi bir seviyedeki karakteri iki vuruşta öldürebiliyor. Onlara karşı zafer kazanmak için, oyuncuların shard araması gerekiyor, ki bu da oyuncular tarafından oldukça sıkıcı bulunuyor.

Şu anda ek paket hakkında 11,800 inceleme bulunmakta ve bunların %63’ü olumlu. En çok olumsuz inceleme, Çinli oyuncular tarafından yapıldı.