Stellar Blade, Nisan ayında ABD’de en başarılı oyun oldu

Stellar Blade, Nisan ayında ABD’de en başarılı oyun oldu

ABD’deki oyun çıkışları için oldukça sakin bir ayda, Shift-Up’ın Stellar Blade adlı oyunu, çıkışından sonra satış listelerinin başına geçti. Circana’dan Matt Piscatella, bu ayın sonuçlarına göre en iyi 20 oyun arasına girmeyi başaran tek yeni oyun olduğunu belirtti. Ayrıca son zamanlarda en çok satan 16. oyun oldu. Geliştirici ise satış rakamlarını açıklamasa da, PC’ye port edilme ve hatta devam oyunu oluşturma olasılığını değerlendiriyor.

Helldivers 2 ise ikinci sırada kaldı, satışları Mart ayına göre %70 azaldı. Ancak bugüne kadar 2024’ün en çok satılan premium oyunu oldu. Rare tarafından geliştirilen Sea of Thieves oyunu ise PlayStation 5’e çıkış yaptıktan sonra iyi sonuçlar gösterdi. Mart ayında 55. sırada olan oyun, Nisan ayında en çok satan dördüncü oyun oldu ve PlayStation satış listesinde üçüncü sıraya yükseldi.

Bu, Premium Edition sahipleri için başarılı bir oyun başlığı başlatılmasının ardından gerçekleşti: 27 Nisan itibariyle Circana verilerine göre, canlı servisli aksiyon-macera oyunu ABD’de satışlarda ikinci sıraya yükseldi.