Take-Two Codemasters'ı Satın Alıyor

Take-Two Codemasters'ı Satın Alıyor

Take-Two Interactive, yeni çıkan Dirt 5 oyununun arkasındaki Birleşik Krallık yayıncısı Codemasters'ı satın almak için resmi olarak bir anlaşma yaptığını duyurdu. Satın alma işlemlerinin önümüzdeki senenin başlarında tamamlanması bekleniyor.

Take-Two yaptığı açıklamada, Codemasters'ın 2K oyun etiketiyle “son derece tamamlayıcı” olduğunu ve Codemasters'ın operasyonlarının Take-Two'nun dağıtım ve pazarlama kaynaklarından yararlanacağını söyledi. Ayrıca, bunun spor ve yarış portföylerini birleştirerek daha geniş bir oyun özellikleri yelpazesini yarattığını ve Codemasters'ın yarış oyunlarına düzenli bir sürüm ritmine sahip olduğunu belirtti.

Take-Two CEO'su Strauss Zelnick duyuruda “Bu tavsiye edilen işlemi Codemaster Yönetim Kurulu ile duyurmaktan son derece mutluyuz.” dedi. “Codemasters, endüstrimizin en sevilen ve ticari açıdan başarılı yarış serilerinden bazılarını yarıtma konusunda ünlü bir geçmişe sahiptir. Bu geçmişinin spor portföyümüze son derece tamamlayıcı olacağına ve kuruluşumuzun uzun vadeli büyümesini daha da artıracağına inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Take-Two, Rockstar'ın GTA ve Red Dead Redemption 2, Borderlands 3, 2K Sports gibi oyunların arkasındaki şirkettir. Codemazters, Formula 1 oyunları, Dirt, Grid ve OnRush gibi yarış oyunlarıyla tanınır. En son oyunları ise PS5 ve Xbox Serie X / Series S'de bulunan Dirt 5 oldu.