Tanıtılan God of War: Ragnarok’un PC sürümüne ait ekran görüntüleri

Tanıtılan God of War: Ragnarok’un PC sürümüne ait ekran görüntüleri

Son zamanlarda, PlayStation’a özgü olan God of War: Ragnarok’un PC’ye çıkacağı ve öncüsüyle birlikte Steam’de çıkacağı, daha önce sadece PS5’te mevcut olan birkaç diğer oyunla birlikte, ortaya çıktı. 19 Eylül 2024 tarihinde PC’ye çıkacak, bu da Perşembe günü State of Play sırasında duyuruldu. Steam’de projenin sayfası erişilebilir hale geldi ve PC sürümünde çekilen ekran görüntüleri görüldü.

Bekleniyor ki, yeni bir PlayStation overlay’inin yanı sıra Ghost of Tsushima’da sunulan ortak başarılar gibi birçok özelliği içerecek. Sony, oyunun sınırsız kare hızı, ultra geniş monitör desteği ve NVIDIA DLSS 3.7, AMD FSR 3.1 ve Intel XeSS 1.3 desteği ile çıkacağını doğruladı.

Port işini Jetpack Interactive stüdyosu üstleniyor. Grafik iyileştirmeleri açısından, PC oyuncuları gelişmiş yansımalar, aydınlatma ve daha keskin gölgeler, ayrıca gelişmiş geometrik ayrıntılar bekleyebilirler. PC sürümü ayrıca size ek bir ücret ödemeden God of War Ragnarök: Valhalla DLC’ye erişim sağlayacak.

God of War: Ragnarok, piyasaya sürülmesinden sonra birçok ödül kazandı ve ardından yeni bir rogue-like modunu tanıtan ücretsiz bir DLC aldı, PC’de yayınlanması uzun zamandır hayranlar tarafından bekleniyordu. Dikkat çekici olan, God of War 2018’in Steam’de yüksek bir değerlendirmeye sahip olması ve şu anda Çok Olumlu derecelendirilmiş olması.