Tutkun, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” Temalı Oyunun 20. Yılına Özel İyileştirilmiş Dokular Paketi Yayınladı

Tutkun, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” Temalı Oyunun 20. Yılına Özel İyileştirilmiş Dokular Paketi Yayınladı


Bu yıl, ünlü film “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”na dayanarak yapılan macera aksiyon oyununun üzerinden 20 yıl geçti. Yıldönümü, oyunun geliştiricileri ve o zamanlar yayıncısı olan Electronic Arts tarafından tamamen göz ardı edildi. Ancak, birçok oyuncu bu oyunu hala hatırlıyor ve seviyor, bu nedenle oyunculardan biri eskiyen grafikleri restore etmeye karar verdi.

Kullanıcı adı vargatomi olan bir kullanıcı, Harry Potter and the Prisoner of Azkaban oyununun geçmiş yıldönümü şerefine özel bir geliştirilmiş tekstür paketi yayınladı. Birçok benzer grafik modunun aksine, onun çalışmasında epeyce manual emek var. Orijinal tekstürlerin görüntü netliğini ve detaylarını iyileştirerek, eğer var olsaydı muhtemel bir remaster seviyesinde görünmesini sağladı.

Bununla birlikte, vargatomi‘nin modu, orijinal tekstürleri değiştirmediği için gigabaytlarca yer kaplamıyor. İşi 100 MB’tan az yer kaplıyor ve Harry Potter and the Prisoner of Azkaban‘ı modern cihazlarda yüksek kaliteli bir görüntüyle tam anlamıyla keyfini çıkarmak için mümkün kılıyor. Çalışmasını sitemizden tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve modern işletim sistemlerinde oyunu nasıl çalıştıracağınıza dair verdiğimiz talimatı da bulabilirsiniz.