UE5 motorunda Daggerfall’ın ruhani varisi ilk oynanış fragmanını aldı

UE5 motorunda Daggerfall’ın ruhani varisi ilk oynanış fragmanını aldı

2021’de, Elder Scrolls serisi yaratıcılarından gelen yeni açık dünya fantastik rol yapma oyunu hakkında size bilgi vermiştik. Dün OnceLost Games, bu oyun için ilk alpha öncesi oynanış fragmanını yayınladı.

İsminden de anlaşılacağı gibi, bu alpha öncesi fragman, yani asıl ürünün son kalitesini yansıtmıyor. Ancak, OnceLost Games’in ne yapmayı hedeflediği hakkında bir fikir veriyor.

OnceLost Games’in başında Elder Scrolls serisi Arena ve Daggerfall gibi orijinal oyunların önde gelen geliştiricileri Ted Peterson ve Julian LeFay bulunuyor. Onların amacı, klasik RPG tasarımını Unreal Engine 5’teki en yeni teknolojilerle ve geliştirilmiş yaşam kalitesiyle birleştirmektir.

Ayrıca, The Wayward Realms için Kickstarter kampanyası başlatan OnceLost Games, 29 günde 500 bin dolar toplamayı planlıyor. Sadece birkaç saat içinde 186 bin dolar toplandı, bu da başarılı olma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

The Wayward Realms, yüzlerce veya binlerce NPC içeren büyük şehirler, derin ve tehlikeli ormanlar, dev dağ sıraları, bataklıklar ve geniş okyanuslar sunacak. Geliştiriciler, bu bölgeleri yaratmak için dinamik prosedürel oluşturmayı kullanıyor.

Oyun ayrıca sürekli gelişen bir hikaye sunacak, oyuncuların eylemlerine tepki verecek ve diğer karakterleri ve fraksiyonları etkileyecek sanal bir Oyun Ustası tarafından yönetilecek. Dünyadaki olaylar, oyuncunun seçtiği aristokrat, hırsız, bilim adamı veya diğer rol üzerinde farklı etkilere sahip olacaktır.