Valve, 2019’da Steam’e 8 Değişiklik Geleceğini Açıkladı

Valve, 2019’da Steam’e 8 Değişiklik Geleceğini Açıkladı

2019 Steam Yenilikleri

2019 Steam Yenilikleri

Valve, 2018’de Steam’in yaşamını yansıtan büyük bir blog yazısında, 2019’da PC oyun müşterisi için planlanan bazı yeni özellikleri ayrıntılandırdı. Büyüme ve altyapı değişikliklerini ve öğrenilen dersleri anlatan tüm sayıların ve grafiklerinin altında Valve, en son Steam Chat güncellemesiyle tanıtılan aynı teknolojiye dayanan uzun zamandır beklenen bir kütüphane güncellemesinin yayınlanma penceresini ortaya koyuyor. Bu, Steam’in 30.000 oyuna (DLC veya yazılım dahil değil) ulaşmasıyla, tam zamanı gibi görünüyor.

Diğer güncellemeler arasında, keşfedilebilirliği saklamak için makine öğrenmeye dayalı değişiklikler yolda. Bu iyi bir özellik olabilir. Sonuçta herhangi bir oyuna göz atıyorsunuz ve birden Steam, sizin o tarz oyunları sevdiğinizi düşünüyor. Makineler gerçeği öğrenecek diyebiliriz.

Steam, MMO’ları ile tanınan bir Çinli stüdyo olan Perfect World ile ortaklaşa Çin’e resmen geliyor. Yeni bir etkinlik sistemi umarız endişe verici olmaktan daha anlayışlı olacaktır. Steam TV yakın gelecekte tüm oyunları destekleyecek ve Steam’i, İçerik Oluşturucularımız için biraz uygun bir yer haline getirecek şekilde ideal hale getirecek.

Dahası varç CS: GO‘nun arkasındaki matchmaking teknolojisi tüm oyunlara açık olacak. Valve, on yıldan beri hile yapanları yasaklıyor. Bu nedenle umarız teknoloji, geliştirme kasları olmadan daha küçük çevrimiçi oyunlara ya da başka bir yerde lisans almak için para kazanmak için güvenilir olduğunu kanıtlar. Yeni bir mobil Steam Chat uygulaması, hileli TF2 ürün ticaretçilerine karşı işinizi çok daha kolay hale getirecek. Ve son olarak, Steam’in özel PC kafe‘si geliştirildi.

2019’da Steam’e ne geldiğinin tam açıklaması için Valve’ın blog gönderisine bakın. Aşağıda Steam değişikliklerini okuyabilirsiniz.

1. Mağaza Keşfedilebilirliği: Makine öğrenmesiyle güçlendirilmiş, oyuncuların kişisel zevklerine göre eşleştirme yapabilen yeni bir tavsiye motoru üzerinde çalışıyoruz. Algoritmalar keşfedilebilirlik çözümümüzün bir parçalarından sadece biridir; bu yüzden bunun yanı sıra yayın yapma ve küratör özelliğini daha fazla geliştiriyor ve mağazanın genel tasarımını sürekli olarak değerlendiriyoruz.

2. Çin’de Steam: Perfect World ile yaptığımız işbirliği sayesinde Steam’i Çin topraklarına getirdik. Bunun hakkında ayrıntılı bilgiyi ilerleyen aylarda paylaşacağız.

3. Steam Kütüphanesi Güncellemesi: Yeniden tasarlanmış Steam Kütüphanesi (Steam Sohbeti ile geliştirdiğimiz teknolojiyi temelde tutarak geliştirdik) gibi uzun süredir beklenen Steam istemcisi değişikliklerini yayınlayacağız.

4. Yeni Etkinlik Sistemi: Steam Topluluğu’ndaki etkinlik sistemini de güncelleyerek size oyunlarınızdaki turnuvalar, yayınlar veya haftalık mücadeleler gibi ilgi çekici aktiviteleri öne çıkarma şansı sağlayacağız.

5. Steam.tv: Bütün oyunları destekleyebilmek için https://steam.tv/‘yi sadece belirli turnuvaları ve özel etkinlikleri yayınlamaktan daha fazlasını yapacak şekilde genişletmeye çalışıyoruz.

6. Steam Sohbeti: İleride yeni bir Steam Sohbeti mobil uygulaması yayınlayacağız ve bu sayede artık favori GIF’lerinizi istediğiniz yerden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

7. Steam Güven: CS:GO’daki “Güvenilir Eşleştirme”yi sağlayan teknoloji de güncellenerek bütün oyunlarda kullanılabilir bir Steam özelliği hâline gelecek. Bu özellik sayesinde bir kullanıcının hile yapıp yapmama eğilimine dair tespitte bulunabileceğiniz daha fazla bilgi elde edeceksiniz.

8. Steam Bilgisayar İnternet Kafe Programı: Dünya genelinde binlerce internet kafede Steam kullanan oyuncuların tecrübelerini iyileştirmek için yeni bir resmî Bilgisayar İnternet Kafe Programı’nı da yayınlayacağız.