Warface, Nintedo Switch İçin Erişime Açıldı

Warface, Nintedo Switch İçin Erişime Açıldı

    Crytek tarafından geliştirilerek ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürülen FPS oyunu Warface, süpriz bir şekilde Nintendo Switch için çıktı. Şimdiye kadar PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Xbox 360 platformları için çıkan oyun son olarak Nintendo Switch için çıkartıldı. Oyun Nintendo Switch açısından ayrı bir öneme de sahip. Warface, Nintendo Switch kütüphanesinde yer alan oyunlar arasında ilk CryEngine oyun motoru ile geliştirilen oyun oldu.

     Oyunun özellikle ücretsiz olması birçok oyuncu arasında popüler hale gelmesini sağladı. Aslında son zamanlarda Nintendo’nun Switch için arka arkaya geliştirdiği oyunların ardından Warface’in de gelmemesi düşünülmezdi. Bugün itibariyle Nintendo Switch oyuncuların erişimine açılan Warface, PvE ve PvP modlarını bulunduruyor. Oyun içi mekanikleri ise Destiny ve Call of Duty oyunlarını anımsatıyor. Oyuncular, uzun menzilli keskin nişancı, orta menzilli nişancı, Tank, Engineer ve Medic seçeneklerinden birini seçerek oynayabiliyorlar. 

    Warface, CryEngine ile geliştirilen ilk Nintendo Switch oyunu olmasının yanı sıra aynı zaman da oyunda CryEngine oyun motorunun özel bir versiyonu kullandı. Oyun, TV modu esnasında 720p çözünürlükte 30fps’te çalışarak çok başarılı bir oyun deneyimi sunuyor. Elde oynamak isteyen oyuncuların daha iyi bir oyun performansı deneyimlemesi açısından 540p çözünürlükte çalışıyor. 

   Oyunun Nintendo Switch versiyonunu geliştiren ekip daha önceden Playstation 4 ve Xbox One platformları içinde geliştirme yaptı.  Ayrıca Warface oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için gyro kontrolünü ve Nintendo Switch Pro Controller’i destekliyor. Oyuncuların oyunda bulunan voice chat özelliğinden faydalanabilmesi için Nintendo Online üyeliğine gerek duymaması dikkat çeken bir detay oldu. 

     Bugün itibariyle Nintendo Switch için erişime açılan oyun aynı zamanda diğer platformların son güncellemesinde yer alan Titanı’da bulunduruyor. Ayrıca bu güncellemede oyuna SED sınıfı da eklendi. Warface’in tüm platformların oyuncu sayıları baz alındığında yaklaşık 80 milyon kullanıcıya sahip. Her ne kadar çok yüksek oyuncu sayısına sahip olsa Steam ve benzer platformlarda pek olumlu yorumlar almıyor.