Xbox One X Geriye Dönük Uyumluluk Özelliği Yeni Bir Seçenekle Karşımıza Çıkıyor

Xbox One X Geriye Dönük Uyumluluk Özelliği Yeni Bir Seçenekle Karşımıza Çıkıyor

Xbox One X geliştirmeleri çoğunlukla Xbox One oyunları açısından tartışılıyor, ancak seçkin sayıda Xbox 360 oyunlarının üst seviye konsolda oynatılmasında da önemli gelişmeler var. Birkaç 360 oyunu daha Xbox One X geliştirmelerini aldı ve Microsoft bu görsel artırmayı devre dışı bırakmanıza izin veren isteğe bağlı bir özellik sundu.

Yeni oyunlar açısından, Crackdown, Witcher 2: Kings Assassins, Fable Anniversary ve Forza Horizon artık X’te oynatıldığında zenginleştirmeleri sunuyor. Bu, daha yüksek çözünürlüklerde, gelişmiş dokularla ve daha yüksek framerelerde çalışmayı içeriyor. Tüm bunlar, varsayılan olarak etkindir ve mümkün olan en ideal deneyimi elde etmenize olanak tanır.

Bununla birlikte, sonuçlardan memnun kalmadığınızı veya sadece bir oyunun standart bir Xbox One, Xbox One S‘de oynatılmakta olduğunu görmek isteyip istemediğinizi anlamanız durumunda bunları devre dışı bırakabilirsiniz. Xbox 360 kılavuzunu (Menü ve Görünüm düğmelerine basarak gerçekleştirilir) getirerek, Ayarlar‘a gidip Xbox One X Ayarlarını seçerek erişilebilen yeni bir özellik çıkarıldı. Burada iki seçenek bulacaksınız: Görselliği geliştiren mevcut mod olan Graphics ve Framerate’i tercih eden ve X Xbox olmayan bir sistemde oynanabileceklerle karşılaştırılabilir olan Performans.

Şu anda dört Xbox 360 oyunlarından biri olan Crackdown, X geliştirmelerine Xbox geriye dönük uyumluluk listesine eklendi. Yeni eklemeler için nispeten yavaş bir dönem oldu ve herhangi bir orijinal Xbox oyununun eklenmesinden bu yana biraz zaman geçti.

Xbox 360 oyunlarının Xbox One X geliştirmelerinin tam listesi için aşağıdaki listeye bakın.

Geriye Yönelik Uyumlu Xbox One X Geliştirmelerine Sahip Xbox 360 Oyunları 

– Assassin’s Creed

– Crackdown

– The Elder Scrolls IV: Oblivion

– Fable Anniversary

– Fallout 3

– Forza Horizon

– Gears of War 3

– Halo 3

– Mirror’s Edge

– Skate 3

– The Witcher 2: Assassins of Kings

Kaynak: 1