Xbox’un Pazarlama Departmanı Başkanı Jerret West Şirketi Terk Ediyor

Xbox’un Pazarlama Departmanı Başkanı Jerret West Şirketi Terk Ediyor

The Verge’den gelen bir rapora göre, Xbox’ın mevcut pazarlama müdürü Jerret West, 30 Haziran’da ayrılacak. Daha sonra Roblox’ta pazarlama direktörü ve genişleme pazarlama lideri olarak çalışacak.

Yayın, West’in ayrılmasından sonra pazarlama departmanlarını etkileyen değişiklikleri açıklayan bir görev notu aldı. Xbox lideri Phil Spencer’ın bu görev notunda belirttiğine göre West’in ayrılmasından sonra başı Kirsten Ward tarafından çekilecek bir “genişletilmiş” oyun pazarlama ekibi olacak.

West’in ayrılmasının ardından eski ekibinin, Spencer’ın dediğine göre “destekledikleri şirketlere daha yakın bir konuma” yerleştirileceği belirtildi. Oyun pazarlama, içerik ve stüdyo ekibine Matt Booty’ye devredilecek; donanım pazarlama ise Sara Bond tarafından yönetilen bir platform/donanım ekibine geçecek.

West’in Roblox’a geçişi hakkında konuşan Spencer, onu “Xbox için önemli bir ortak” olarak adlandırdı. Ayrıca, West’in Xbox markasını genişletmeye ve Game Pass gibi ürünleri tanıtmaya yardımcı olan başarılarını da belirtti.

“Xbox ekibi adına Jerret’in başarıları için teşekkür etmek istiyorum,” dedi. “Dünyanın her yerinde daha fazla insanı oyunun gücüyle bir araya getirmek için Jerret ve Roblox ekibiyle çalışma fırsatını sabırsızlıkla bekliyoruz.”